Kosova’nın tek Türk belediyesi Mamuşa Belediye Başkanı Abdülhadi Krasniç sosyal medya paylaşımında 2020 yılını değerlendirdi.

Göreve gelmenin 3. yılında “yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır” ilkesiyle 2020 yılında da
halkımıza daha fazla hizmet sunmak amacıyla durmadan, usanmadan çalıştıklarını belirten Abdülhadi Krasniç; Merkezi Hükümet’ten bütçe dışında yaklaşık 1 Milyon Euro’nun üzerinde ek bütçe sağladıklarını vurguladı:

1.    Halkımıza 551,767.50 € Destek: Dolu ve sel felaketinden zarar gören tüm tarımcılarımıza girişimlerimiz ve çalışmalarımız sonucunda toplamda 551,767.50 € destek sunuldu.

2.    Yeni Genel Aile Sağlık Merkezi İnşaası: Halkımıza daha kaliteli sağlık hizmeti sunmak amacıyla, K.C. Sağlık Bakanlığı ile imzalanan iyi niyet anlaşması kapsamında yeni Genel Aile Sağlık Merkezi inşaa edilecektir.

3.    Tarım Yollarının Açılması ve Rehabilitasyonu: Özellikle Kosova Türk Temsil Heyet Başkanlığı ve K.C. Bölgesel Kalkınma Bakanlığı işbirliği ile çok sayıda kulanılamaz olan tarım yollarının açılması ve çakıl taşı döşenmesi işlemi gerçekleştirilmiştir.

4.    Domates Festivali: Her yıl geleneksel olarak düzenlenen “Uluslararsı Domates Festivali” kapsamında her yıl olduğu gibi bu yıl da 72 tarımcımıza çeşitli tarım araç/gereçleri hediye edildi.

5.    Türkiye Cumhuriyeti’nden Sıfır Kilometre Tam Donanımlı Ambulans Aracı: Girişimler ve taleplerimiz doğrultusunda Kosova’da eşi-benzeri olmayan tam donanımlı ve sıfır kilometre Ambulans aracı Belediyemize hediye edildi.

6.    Belediye Bütçesinden Sıfır Kilometre Tam Donanımlı 2. Ambulans Aracı: Halkımıza kaliteli hizmet sunmak amacıyla, Belediyemiz tarafından 2. Ambulans aracının alımı geçrekleştirilmiştir.

7.    ASM Enjeksiyon Odasının Yenilenmesi: Açılan ihale ile enjeksiyon odasının tamamı yenilenmiştir.

8.    Belediyemizde Teknolojik Cihazların ve Mobilyaların Yenilenmesi: Açılan ihaleler ile Belediyemiz bünyesinde amorti olmuş teknolojik ve mobilyaların yenilenmesi işlemi gerçekleştirilmiştir.

9.    Belediyemize Deponun İnşaası: Belediye envanterinde bulanan malzemelerin yıpranmaması ve depolanmasını sağlamak üzere depo inşaası gerçekleşirilmiştir.

10.    Isıtma Sistemlerinin Yenilenmesi: Belediye Binası ve Aile Sağlık Merkezi’nin ısıtma sisteminin tamamıyla değiştirilmesi.

11.    Elektrik Direklerinin Bakım ve Onarımı: Yıl boyunca yetkili firma tarafından Mamuşamızda bulunan elektrik direklerinin bakım ve onarımı yapılmıştır.

12.    Elektrik Direklerinin Monte Edilmesi: Tarımcılarımızın talepleri doğrultusunda, tarım arazilerine alçak tansiyonun dağıtılması işlemi gerçekleştirilmiştir.

13.    Su Tankının Alımı: Halkımıza daha temiz bir çevre sunabilmek, ana yol ve ara sokakların devamlı temizlenmesi amacıyla yeni Su Tankının alımı gerçekleştirilmiştir.

14.    Kilit Taş Döşenmesi: Halkımızın talepleri doğrultusunda ara sokaklara kilit taş döşeme işlemi gerçekleştirilmiştir.

15.    Kanalizasyon Projesi: Yine halkımızın talepleri doğrultusunda, ciddi bir altyapı sorunu olarak görülen kanalizayon projesi gerçekleştirilmiş ve sorun ortadan kaldırılmıştır.

16.    Yolların Bakım ve Onarımı: Yıl boyunca gerekli görülen ve ihtiyaç duyulan ana yolların ve ara sokakların bakım ve onarımı yetkili firma tarafından gerçekleştirilmiştir.

17.    Smaç Yolunun Asflatlanması:  Prizren-Mamuşa güzergahını önemli derecede kısaltacak olan Smaç yolunun asflatlanması projesi hayata geçirilmiştir.

18.    Her Öğrenciye 100 Euro Destek Projesi: “Aydınlık Gelecek” ilkesi ile öğrencilerimize bir nebze olsun yardımda bulunmak amacıyla Mamuşa’da ikamet eden her öğrenciye 100 € destek projesi hayata geçirilmiştir.

Kosovahaber.net

Önceki Haber

İsrail güçleri 2020’de 4 bin 634 Filistinliyi gözaltına aldı

Sonraki Haber

Batı Balkanlar’da 2020 yılı protesto ve seçimlerle geçti