Mamuşa’da “Uluslararası Tarım Kongresi” düzenlendi

Mamuşa Belediyesi, Denizli Pamukkale Üniversitesi, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi, Prizren Ukshin Hoti Üniversitesi, Yozgat Bozok Üniversitesi, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi ve Moldova Komrat Devlet Üniversitesi işbirliği ile Mamuşa’da “Uluslararası Tarım Kongresi” düzenlendi.

Kongre, Türkiye Cumhuriyeti Prizren Başkonsolosu  Celal Doğan, Pamukkale Üniversitesi Rektörü  Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alptekin Yasım, kongreye destek sunan üniversite rektör yardımcıları, değişik üniversitelerden çok sayıda alanında uzman öğretim görevlisi, bilim insanları, belediye yönetimi, tarım dernek ve üyeleri ve tarımcıların katılımıyla gerçekleşti.

Kongrenin birinci oturumunda, meyve üreticiliği, sulama yöntemleri ve meyveciliğin Mamuşa ve Kosova için önemi tartışıldı.

Kongrenin ikinci oturumunda ise, domates ve salatalık  üretimi, sulama teknikleri, sera kurulumu ve yeni teknolojilerin kullanılması ile sulama yöntemleri üzerine konuşmalar yapıldı.

Kongrede oturumlar tamamlandıktan sonra misafirler Mamuşa ovası ve seralarını gezme fırsatı yakaladı.

Kosovaport

Read Previous

ATAK helikopteri milli silahına kavuşuyor

Read Next

Bulgaristan Başbakanı Denkov, Cumhurbaşkanlığı kurumunun yetkilerinin gözden geçirilmesini istedi