Mamuşa’da tarımcılara önemli katkı sunacak projenin açılışı gerçekleşti

Kosova Bölgesel Kalkınma Bakanlığı ve Mamuşa Belediyesi işbirliği ile tamamlanmış olan  “Mamuşa Ovasına Alçak Gerilim Elektrik Sistemi’nin Dağıtımı” projesinin birinci bölümünün açılışını gerçekleştirildi.

Projenin açılışı, KDTP Genel Başkanı ve Bölgesel Kalkınma Bakanı Fikrim Damka ile Mamuşa Belediye Başkanı Abdülhadi Krasniç’in katılımıyla gerçekleşti.

Bakan  Damka  söz konusu projenin açılış töreninde yaptığı konuşmada, elektrik altyapısının sağlanması yoluyla Tarımsal Ürünlerin Kalkınma Desteklenmesinin Tarımın iş süreci için hayati önem taşıdığını vurguladı.  Damka, “Kosova Hükümeti her zaman ülkedeki üretimi geliştirmeyi amaçlayan projeleri desteklemeye odaklanmıştır” dedi.

Mamuşa Belediye Başkanı Abdülhadi Krasniç ise ”Tarımcılarımız uzun zamandır bu projenin hayata geçmesi için yoğun talepleri bulunmaktaydı. Bizler bu ihtiyacı projelendirerek Başkanımız sn. Fikrim Damkanın Bakanı olduğu Bölgesel Kalkınma Bakanlığı işbirliğinde birinci bölümün çalışmalarını başlatık ve bugün itibariyle bu birinci bölümü tamamlamış bulunmaktayız.

Önümüzdeki günlerde bu önemli projenin ikinci bölümünü de başlatarak hayırlısıyla tüm Mamuşa ovasına alçak gerilim elektrik sistemini dağıtmış olacağız.

bu proje ile tarımcılarımız cok daha az maliyet ile üretimlerini yetiştirerek Mamuşamızın tarımsal kalkınma yolunda büyük destek olacağına yönelik inancımız tamdır.” ifadelerini kulandı.

Krasniç, vermiş olduğu destekten dolayı Bakan Fikrim Damka’ya teşekkürlerini ileterek projenin Mamuşalı tarımcılarına hayırlı olmasını diledi.

Read Previous

Dünya yeni yılı coşkuyla karşılıyor

Read Next

2023’te dünyayı Rusya-Ukrayna krizinin etkileri ve enerji krizi riski bekliyor