Mamuşa’da sellerin yol açtığı hasarı tespit edecek komisyon kuruldu

Kosova’nın tek Türk Belediyesi Mamuşa’da 13 ve 14 Aralık günlerinde yağan yağmurlar nedeniyle özellikle Topluva deresinin taşmasıyla bazı çiftçilerin  sera ve mahsulleri zarar gördü.

Mamuşa Belediye Başkanı Abdülhadi Krasniç, belediye olarak bu zararların tespiti için komisyon kurulmuş olup zararların tespitinin  yapılacağını duyurdu.

Krasniç, sosyal medya hesabı üzerinden konuyla ilgili olarak yaptığı paylaşımda, “Zarar gören çiftçilerimiz, zarar gören mahsullerini, seralarını fotoğraflayarak (K.C. Tarım Bakanlığı talep edecektir) kayıtlarını ellerinde bulundursunlar.

Zarar gören çifçilerin 19 ile 23 Aralık tarihleri arasında Belediyemizin tarım ofisine zarara uğradıklarına dair başvurularını gerçekleştirebilirler. Akabinde Belediyemizin zarar tespit komisyonu yerinde inceleyip rapor hazırlayacaklardır.

Zarar görmeyen çiftçilerin bu sürece saygı duymalarını bekliyor ve zarar görmediği halde başvuru yapmamalarını talep ediyoruz. Belediyemiz, Tarım Bakanlığı işbirliği ile zararları yerinde inceleyip, eğer tarımcı bu süreçte zarar görmemiş ise zarar raporu tutulmayacaktır.

Bu yağmurlarda zarar gören çiftçilerimize bir daha geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, bu sürecin çiftçilerimizin  lehine sonuçlanması için ne gerekiyorsa yapacağımızı bildiriyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Kosovaport

Read Previous

Sırplar Kosova’nın kuzeyinde yeni bir barikat kurdu

Read Next

Hırvatistan tarihinde 2. kez dünya üçüncüsü