Mamuşa’da öğrencilerin okula telefonla gelmeleri yasaklandı

Mamuşa Belediyesi Eğitim Müdürlüğü’nün kararıyla, Mamuşa’daki ilk ve orta öğretimde öğrencilerin okula telefon almaları yasaklandı.

Belediye Başkanı Abdülhadi Krasniç’in de onay verdiği kararla ayrıca öğretmenlerin de ders esnasında telefon kullanması yasaklandı. Karar uyarınca, yanında telefon olduğu belirlenen öğrencilerin telefonlarına dersler bitene kadar idareciler tarafından el konulabilecek.

Pazartesi gününden itibaren uygulamaya giren kararı, Mamuşa Belediye Başkanı Abdülhadi Krasniç sosyal medya üzerinden duyurdu.

Krasniç yaptığı paylaşımında, “Değerli Mamuşalı vatandaşlarımız. Daha iyi ve daha kaliteli bir eğitim için inşaallah bundan sonraki zamanda Öğretmen, Öğrenci, Ebeveyin ve Belediye olarak daha sıkı işbirliği içinde olmak dileklerimizle. Bunun için ilk başta siz Ana Babalara ve Öğrencilerimize bildirmek isteriz ki bundan sonraki zamanlarda artık Öğrenciler okula CEP TELEFONU ile gelmemeliler aksi takdirde öğrencilerin cep telefonları Öğretmen ve Müdürler tarafında alınacaktır. Lütfen Ana Babalar çocuklarımızın Eğitimi ve Davranışları ile ilgili biraz daha fazla uğraşalım. Hepimizin geleceği olan çocuklarımıza daha fazla ilgi gösterip daha fazla ilgilenelim” ifadelerine yer verdi.

 

 

Kosovaport

Read Previous

Avrupa’nın kadın liderleri

Read Next

Makedonya ile Sırbistan arasındaki un krizinde anlaşma sağlandı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *