Kosova’nın Türk belediyesi Mamuşa Belediyesi Sağlık Müdürlüğü’nün Ekim 2019’da başlatmış olduğu  ”Evde Sağlık Hizmeti Projesi” kapsamında yaşlı, ağır ve kronik hastalara yönelik Mobil Sağlık Ekibi ile ücretsiz sağlık hizmeti sunmaya başlamıştı.

Belediyenin Sağlık Müdürü Rujdi Mazrek’in yaptığı paylaşımda , Bugün itibariyle birinci yılını dolduran proje kapsamında 1350 hastaya ücretsiz sağlık hizmeti gerçekleştirildiğini bildirildi.

Mamuşa Belediye Başkanı  Abdülhadi Krasniç yaptığı açıklamada, “Yoğun talepler doğruldusunda, Aile Sağlık Merkezimize muayene için gelemeyen yaşlı hastalarımız, ağır ve kronik hastalarımıza yönelik bir proje gerçekleştirdik. Bu proje kapsamında Aile Hekimimizin raporuna göre gerekli duyulması durumunda hasaya rutin günlük muayene yapılarak gerekli ilaçlar ücretsiz verilerek terapiler takip edilecekti. Mobil Sağlık Ekibimiz bu güzel projeyi bir senedir başarıyla hizmet vererek sürdürmekteler. Bugün projemizin birinci yıl dönümü ve bizler 1350 hastamıza ulaşarak evlerinde sağlık hizmetini verdik. Proje ile hastalarımıza hak etikleri hizmeti veriyor hem de binevi maddi açıdan da yardımda bulunmuş oluyoruz. Önümüzdeki yıl 2020-2021 dönemi için bu projeyi gelişirerek Mobil Sağlık Ekibimize gerekli görülmesi durumunda, hastalarımızın durumlarına göre İç Hastalıkları Uzmanı (İnternist) ve Kalp (Kardiyoloji) Uzmanı eklenerek hizmet vermeye devam edeceğiz. Mamuşalı Kardeşlerimizin hak etikleri sağlık hizmetlerini almaları için elimizden ne geliyorsa fazlasını yapacağız” dedi.

Kosovaport

Önceki Haber

Türkiye yerli Kovid-19 aşısında insan üzerinde deneme aşamasına geçildi

Sonraki Haber

Sen Nereden Bileceksin?