Mamuşa Kültür Merkezi için imzalar atıldı

Mamuşa Kültür ve Gençlik Merkezi‘nin inşaası için Mamuşa Belediye Başkanı Abdülhadi Krasniç, Bölgesel Kalkınma Bakanı Fikrim Damka ile Kültür, Gençlik ve Spor Bakanı Hajrula Çeku, üçlü memorandum imzaladı.

Mamuşa Belediye Başkanı Abdülhadi Krasniç, konuya ilişkin yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

“Gençlik ve Kültür Merkezi 400 kişi alma kapasitesine sahip, bir çok alanda değişik kültür aktivitelerin yapılabileceği çok amaçlı bir merkez olacaktır. Mamuşamız için büyük öneme sahip olan bu proje tamamlandığında, gençlerimiz için kültür etkinliklerini yapabileceği modern alanlara, derneklerimizin faaliyetlerini sağlıklı koşularda yürütebileceği alanlara, çocuklarımızın kendilerini geliştirebileceği ve belediyemizin aktivitelerini en iyi şartlarda gerçekleştirebileceği örnek bir merkeze kavuşmuş olacağız.

Gençlik ve Kültür Merkezi Projesi 1.7 milyon Euro tutarında olup, Mamuşa Belediyesi, Bölgesel Kalkınma Bakanlığı ve Kültür, Gençlik ve Spor Bakanlığı işbirliği içerisinde tamamlanacaktır.

Bakanlarımız sn. Fikrim Damka’ya ve Hajrula Çeku’ya ne kadar teşekkür etsem azdır. Mamuşa’mıza yakışır projeleri hayata geçirmek için durmadan çalışmaya devam edeceğiz.”

Read Previous

İsrail ordusu, Gazze’nin güneyinde 8 askerinin öldüğünü doğruladı

Read Next

ABD, Ukrayna’ya 1,5 milyar dolarlık yeni yardım yapacağını duyurdu