“Makstil” Fabrikasında Büyük Kaza, Biri Ağır Olmak Üzere 4 Kişi Yaralandı

Sabahın erken saatlerinde “Makstil” fabrikasında yaşanan bir kaza sonucu, biri ağır olmak üzere 4 işçi yaralandı. Çalışma güvenliği için yeterli önlemlerin alınmamasının yeni kurbanları olan yaralı işçiler hemen “Rahibe Tereza” hastanesine götürülerek tedaviye alındı. İşçilerden üçü ev tedavisine sevk edilirken ağır yaralanan işçi yoğun bakıma alındı.

Alınan bilgilere göre erimiş çelikle dolu olan 60 tonluk kazandaki kablonun kopması nedeniyle erimiş çeliğin dökülmesi sonucu yakında bulunan 4 işçinin vücudunda yanıklar oluştu. İşçilerden birinin bedeninin 40% yanmasına sebep oldu.

Çalışma müfettişlerinden verilen bilgilere göre kazanı tutan kablonun kopması nedeniyle kazandaki erimiş metalin yere dağılması sonucunda etrafa püsküren sıcak metal olay yerinde bulunan işçilerin yanmasına sebep olmuştur. Sıcak metal en çok yeni mesaisinin başlaması için iş arkadaşını bekleyen, kazanı taşıyan vinç ustasına sıçrayıp ağır yaralanmasına sebep olmuştur.

Olayın ardından yangının çıkması işlerin daha kritik bir duruma gelmesini olay yerine gelen itfaiye ekipleri  enegelledi. Fabrika yönetiminden verilen bilgilere göre sabah 6:50’de yangının çıkmasının ardından itfaiye ekipleri 07:53’te gelip daha büyük bir felaketin oluşmasına engel olmuştur.

Çalışma Müsteşarlığı olayın incelenip detaylı açıklamları önümüzdeki hafta yapılacağını duyurdu. Müsteşarlığın verdiği bilgilere göre “Makstil” fabrikasında daha önce de benzeri kazalar olmuştur.

Read Previous

Yunanistan’da 17 Kasım anma etkinlikleri

Read Next

Arnavutluk’ta “Hz. Muhammed (S.A.V) ve Aile” programı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 × 2 =