“Makedonya’nın dönüşüme ihtiyacı var ve bunun için 61 milletvekiline ihtiyacımız var”

Kuzey Makedonya’da ana muhalefet partisi VMRO DPMNE Genel Başkanı Hristijan Mickoski, Makedonya’nın dönüşüme ihtiyacı olduğunu ve bunun için 61 milletvekiline ihtiyaçları olduğunu söyledi.

VMRO DPMNE Genel Başkanı Hristijan Mickoski, partisinin “Önemli, Değişiklikler size bağlı” sloganıyla yürüttüğü saha faaliyetleri kapsamında Pirilepe’deki “Makedonya” spor salonunda vatandaşlarla bir araya geldi.

Mickoski burada yaptığı konuşmada, “Nasıl bir Makedonya’ya sahip olmak istediğimize karar verecek bir referandum olan bir sonraki parlamento seçimleri için birleşmeye ve açılmaya ihtiyacımız var.” dedi.

61 milletvekili alma güvenini talep eden Mickoski, gelecekteki olası koalisyon ortaklarıyla politika veya eğitim, ekonomi, tarım gibi konseptler hakkında konuşulmayacağını belirtti.

Gelecekteki potansiyel müzakerecilerin çoğunluğunun, görüşmeleri kendi kişisel hırslarına dayandırdıklarını kaydeden Mickoski, “Biz gerçekten ciddi bir Makedonya reformu ve dönüşümü gerektiriyoruz, çünkü son altı yıldır Makedonya diz çökmüş, yağmalanmış ve rezil edilmiştir. Dönüşümü sağlamak için VMRO-DPMNE ve koalisyonun 61 milletvekiline ihtiyaç vardır.” değerlendirmesinde bulundu.

Mickoski, seçim öncesi kampanya faaliyetleri sırasında, VMRO-DPMNE olarak seçim programını şekillendirmek için vatandaşların ihtiyaçlarını dinlemek istediğini ifade etti.

Toplantıda ayrıca VMRO-DPMNE’nin Başkan Yardımcısı Aleksandar Nikoloski ve Prilep Belediye Başkanı ve parti üyesi Borche Jovceski de konuşma yaptı.

Read Previous

Yunanistan’ın kuzeyinde kar yağarken güneyinde rekor sıcaklık yaşandı

Read Next

CHP’nin yeni genel başkanı Özgür Özel