Makedonya’nın Ankara Büyükelçisi Manasijevski, Ankara MGÜ’yü ziyaret etti

Kuzey Makedonya’nın Ankara Büyükelçisi Jovan Manasijevski, Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Özden ile görüştü.

Rektörlük binasında ikili görüşmeyle başlayan ziyaret; Üniversitenin muhtelif fakültelerini, sanat galerisini, ses ve televizyon stüdyolarını ve çok amaçlı salonları kapsayan bir geziyle devam etti.

Görüşmelere Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı TÜRKSOY Genel Sekreterliği temsilcisi, MGÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Zafer Kurtaslan ve Prof. Dr. Barış Karaelma katıldı.

Görüşmede Rektör Prof. Dr. Özden, Büyükelçi Manasijevski’ye Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi hakkında detaylı bilgiler verdi.

Konuşmasının devamında ise Büyükelçinin nazik ziyaretinden duyulan memnuniyeti ifade ederek Büyükelçi Manasijevski’ye Ankara’daki diplomatik faaliyetlerinde başarı dileklerini iletti.

Büyükelçi Manasijevski ise Türkiye’nin müzik ve güzel sanatlar alanında ilk tematik üniversitesinde bulunmaktan ve bu güzide üniversitenin kapasitesini yakından görmekten memnuniyet duyduğunu ifade etti. Taraflar önümüzdeki günlerde ortak tarihi, kültürel ve sanatlar değerlerin tanıtılması için çeşitli projeletin hayata geçirilmesi için mutabık kaldılar.

Read Previous

19 Mayıs tüm yurtta coşkuyla kutlanıyor

Read Next

Star gazetesi yazarı Sibel Eraslan, Saraybosna’da söyleşiye katıldı