“Bugünü yaşa, yarın için umut et” sloganıyla Ramazan Bayramı öncesinde Üsküp Devlet Hastanesi Çocuk Kliniğinde Onkoloji ve Hematoloji bölümünde tedavi gören hastalara çarşaf, bornoz, pijama, tişört ve farklı malzemelerden oluşan hediye dağıtımı yapıldı.

Bu anlamlı ve bir o kadar da önemli yardımlaşma faaliyeti bir grup bayan ilahiyatçı tarafından gerçekleşti.

Bayan Hafız ve İlahiyatçılardan oluşan 7 kişilik arkadaş grubundan biri olan Hafız Kadriye Süleyman gerçekleştirilen yardımlaşma etkinliğiyle ilgili yaptığı açıklamada, “Destek olmak, zor zamanları birlikte geçirmek ve yaraları sarmak. İnsanoğlu olarak özellikle hastalık zamanlarında birbirimize yardım etmek, destek vermek ve ucundan kıyısından bir işe yaramak düşüncesiyle hareket ederiz.” ifadelerini kullandı.

– “Birlikte çok daha fazla şeyler yapabiliriz”

Bir kanser hastasının yakını olmanın çok zor olduğunun altını çizen Süleyman, “Birçoğumuzun bir tanıdığı olmuştur mutlaka bu hastalığa yakalanan. Canımdan öte can dostlarımız evlatlarıyla sınanmıştı bu hastalıkla mücadelede her daim onların yanında olmaya çalışmıştık dualarımızla, bugün onlar hastanede değiller ama her bir hasta çocuğa baktıklarında neler yaşadıklarını gözlerinden okuyabilirsiniz kendilerinin, buna şahid oldum bugünlerde ben. Bu paylaşımı yapmamızın ve yaşadıklarımı yazıya dökmemizin amacı ise “Bakın bizler neler yaptık değil”, “Birlikte çok daha fazla şeyler yapabiliriz” düşüncesidir. ” diye konuştu.

Biz bir grup bayan ilahiyatçılar olarak bu işe giriştiklerini ve birçok kişiye örnek olunmasını arzuladıklarını kaydeden Süleyman, “Yarına dair plan yapamamak, bir kez daha görüp göremeyeceğinizi bilememek, ama Allaha inancımız sayesinde her zaman ümitvar olmak önemli”dedi. Yıllarca çocuklarının tedavisi için hastanede kalan diğer bayan hanımefendi ise: Arkadaşlık önemlidir ama özellikle sıkıntılı dönemlerimizde arkadaşlığın önemini daha fazla anlıyorsunuz. Hastalık döneminde her zaman desteklerini hissettiğim arkadaşlarımızla böyle bir faaliyeti gerçekleştirmek bizleri ve orda kalan hastaları çok mutlu etti.” değerlendirmesinde bulundu.

Hafız Kadriye Süleyman, “Bu yardımlaşma etkinliğinin gerçekleşmesinde emeği geçenlere ve bize bu fırsatı veren Çocuk Hastanesi müdiresi Sayın Aspasiya Sofiyanova Hanımefendiye, Onkoloji ve Hematoloji bölümü personeline teşekkürü borç biliriz.Bu gibi yardımlaşma faaliyetelerini ileride de devam ettirme düşüncesinde olduğumuzu belirtmek isteriz.” diyerek sözlerini noktaladı.

Önceki Haber

Trabzonspor şampiyonluğunu ilan etti

Sonraki Haber

İki genç biriktirdikleri harçlıklarını yardıma muhtaç ailelere bağışladı