Makedonya’da nufüs sayımı 2020’de yapılacak

Devlet İstatistik Kurumu, Makedonya’da nufüs sayımının Nisan 2020’de yapılacağını açıkladı.

Nufüs sayımıyla ilgili gazetecileri bilgilendiren Devlet İstatistik Kurumu Başkanı Apostol Simovski, “Makedonya’daki nüfus sayımı 2020 Nisan ayında gerçekleştirilecek. 8 dilde 5.000 gözlemcinin olması planlanan nufüs sayımı kombine metoduyla saha verileri ve kayıtlardan elde edilen verilerden elde edilen bilgilerle yapılacak” açıklamalarında bulundu.

Simovski Kombine metodunun, sahadan birebir yapılan görüşmeler ile vatandaşların nufüs numarasıyla birlikte devlette bulunan verilere dayandığını belirtti.

Devlet İstatistik Kurumu Başkanı Apostol Simovski nufüs sayımı için, Bilişim ve Kamu Yönetimi Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı,Emlak Kadastro Ajansı, İş Kurumu, Sağlık Sigorta Fonu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Merkezi Sicil Kurumu, Sağlık Bakanlığı ve Dışişleri Bakanlığı verilerinin kullanılacağını ifade etti.

Nüfus sayımının 8.5 milyon euroya mal olması bekleniyor. Nisan 2019’da yapılacak olan pilot sayım için ve ekipman temini için 3,5 milyon euro, sayımda görev alacak kişiler için ise 5 milyon euro harcama yapılması planlanıyor.

 

 

Read Previous

Yunanistan’da kamu çalışanları zam için grev başlattı

Read Next

Mustafa Paşa Camii’nde Kuran Ziyafeti düzenlenecek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *