Makedonya’da Helvalı Baklavalı Seçim Kutlaması

AK Parti’nin 1 Kasım genel seçiminde elde ettiği zafer, Makedonya’da kutlanmaya devam ediyor.

Başkent Üsküp ve Gostivar’da dün akşamki coşkulu kutlamaların ardından bugün de vatandaşlara baklava ve helva dağıtıldı.

bak 3

alva 1

Üsküp’teki tarihi Murat Paşa Camisi önünde dağıtılan “zafer” baklavasından tadan vatandaşlar, AK Parti’nin başarılarının devam etmesi temennisinde bulundu.

Kalkandelenli bir vatandaş, Türkiye’deki seçimi çok yakından takip ettiğini belirterek sonuçların kendisini çok mutlu ettiğini kaydetti.

bak 2

bak 4

Kutlamaların yapıldığı bir diğer Makedonya şehri ise Gostivar oldu. Ülkenin kuzeybatısındaki şehirde halka helva dağıtıldı.

Organizatörlerden Doğan Purde, AK Parti’nin seçimi kazanması halinde helva pişirip vatandaşlara dağıtma fikrinin bir ay önce ortaya çıktığını belirterek, AK Parti’nin zaferinin tüm Müslümanlar için önemli olduğunu ifade etti.

Helva yiyen Türk kökenli Makedonya Devlet Bakanı Furkan Çako da seçimin Makedonya’da yaşayan Türkler tarafından yakından takip edildiğini belirterek, neticenin halkı memnun ettiğini söyledi.

alva 2

Çako, “Türkiye ile Makedonya arasındaki işbirliği bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da devam edecek. Bu zaferle işbirliğinin daha da güçlenmesini umuyoruz” dedi.

Kaynak: AA

Read Previous

Bakan Çako AK Parti’yi Tebrik Etti

Read Next

Akaryakıt Fiyatlarında Düşüş

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *