“Makedonya piyasasındaki çocuk çikolataları sütsüz ve kakaosuz”

Üniversite profesörü Yadranka Dabovik, Makedonya pazarındaki çocuk çikolatalarının her ne kadar varmış gibi beyan edilse de süt ve kakao içermediğini söyledi.

Üniversite profesörü Yadranka Dabovik, Makedonya pazarındaki çocuk çikolatalarının her ne kadar varmış gibi beyan edilse de süt ve kakao içermediğini söyledi. Makedonya Ekonomi Odası’ndaki Dünya Tüketiciler Hakları Günü vesilesiyle düzenlenen etkinlik öncesi konuşan Dabovik, söylediklerinin laboratuvar analiziyle doğrulandığını belirtti.

Gıda ve Veterinerlik Ajansının büyük çabalarına rağmen bu durumun olmasının endişe verici olduğunu ifade eden Yadranka Dabovik, “Piyasada bulunan çocuklara yönelik çikolataların, her ne kadar sütlü ve kakaolu oldukları beyan edilse de, bunlara sahip değiller.

Bu yıl, gıda şikayetleri sayısının biraz daha yüksek olduğunu ve geçen yıl vatandaşların başvurusu üzerine 4 bin kilogram gıda imha edildiğini söyleyen Stojanovska, “Buna rağmen Makedonya vatandaşlarının güvenli yiyecekler yediklerini garanti edebilirim” dedi.

 

 

 

Kaynak: MİA

Read Previous

Kosova Cumhurbaşkanı, Makedonya’da Dillerin Kullanımı Yasası’nın Kabulünü Kutladı

Read Next

Araçlarda kış ekipmanı zorunluluğu kalktı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *