“Makedonya Gamzesi” oyunu İstanbul Şehir Tiyatroları’nda oynanacak

İSTANBUL Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, Nisan ayının ilk haftasında 14 oyunla seyirci karşısına çıkacak.

İBB Şehir Tiyatroları, 4-8 Nisan tarihleri arasında “Bak Bizim Şarkımızı Çalıyorlar”, “On İki Öfkeli Adam”, “Makedonya Gamzesi”, “Şahane Züğürtler”, “Hayal-i Temsil”, “Reis Bey”, “Karıncalar (Bir Savaş Vardı)”, “Benim Güzel Pabuçlarım”, “Bir Kümes Hikayesi”, “Mevlana’dan Öyküler”, “Dedektif Köpek Cash”, “Harikalar Mutfağı”, “Pollyanna”, “Alaaddin’in Sihirli Lambası” oyunlarını seyirciyle buluşturacak.

MAKEDONYA GAMZESİ

Batılılaşma yolundaki Osmanlı’nın sancılarını, II. Abdülhamit Han’ın son dönemleri ile İttihat Terakki’yi, mesleğine aşık bir asker olan Binbaşı Fehmi Aksaray’ın gözünden anlatan oyun, aynı zamanda hüzünlü bir aşkın da hikayesini konu alıyor. Aynı adlı romandan sahneye uyarlanan Makedonya Gamzesi, dönemin siyasi ve sosyal şartlarını o zamanların İstanbul’unu, sokaklarıyla, insanları ve yaşam koşullarıyla gerçekçi bir biçimde gözler önüne seriyor.

Üstün İnanç’ın yazdığı Tarık Şerbetçioğlu’nun yönettiği oyunda, Ada Alize Ertem, Aslı Menaz, Aybar Taştekin, Nafiz Can Tarakçı, Cem Uras, Cemal Ahhan Şener, Çağlar Polat, Deran Özgen, Emrah Can Yaylı, Fahri Kıncır, Göksel Arslan, Mert Aykul, Emrah Özertem, Murat Bavli, Naci Taşdöğen, Nazif Uğur Tan, Özgür Dağ, Selen Nur Sarıyar, Sinan Bengier, Şeyda Arslan, Uğur Dilbaz, Yağmur Damcıoğlu, Yeşim Mazıcıoğlu, Bahar Çebi rol alıyor. Oyun, 5-7 Nisan tarihleri arasında Kağıthane Sadabad Sahnesi’nde.

Read Previous

İsim önerileri turları başlıyor

Read Next

Hindistan’da polis bebek hırsızı maymunun peşinde

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *