Kuzey Makedonya Futbol Federasyonu Başkanı Muamed Seydini, kamuoyunda yeni formanın rengine yapılan eleştiriler sonrasında Avrupa Şampiyonası’nda (EURO2020) eski forma ile mücadele edileceğini açıkladı.

TİMEBALKAN

Tarihinde ilk kez Avrupa Şampiyonası’na (EURO2020) katılan Kuzey Makedonya’da forma krizi yaşanıyor. Geçtiğimiz günlerde A Milli Futbol Takımı’nın EURO2020’de giyeceği yeni formaların tanıtılmasının ardından kamuoyunda tartışmalar başladı.

Bordo, beyaz ve siyah olarak tanıtılan 3 formada da Makedonya bayrağının (sarı-kırmızı) renklerinin olmaması tepkilere yol açtı.

Makedonya Futbol Federasyonu (FFM) Başkanı Muamed Seydini konuyla ilgili yaptığı açıklamada, milli futbolcuların istekleri üzerine yeni formalar hazırladıklarını söyledi.

Forma renginden kaynaklı oluşan tepkilerden dolayı duyduğu üzüntüyü dile getiren Seydini, “Maalesef formanın rengiyle ilgili teknik destek, federasyonun taleplerine uygun değil. Federasyon ve birimleri olarak söz konusu seçim için tüm sorumluluğu almaktadır. Ancak aynı zamanda teknik ortağın da sorumluluk almasını talep ediyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Seydini, “Federasyon başkanı olarak, olası sonuçlardan sorumluyum ve Avrupa Şampiyonasında mevcut formalarla oynayacağımızı duyuruyorum.” dedi.

Federasyon ve birimleri olarak yeni forma üretimi için güven duymalarına rağmen geniş kamuoyunun görüşlerine susulmaması gerektiğini söyleyen Seydini, “Avrupa Şampiyonası’ndaki performansın, elde ettiğimiz harika başarı ile hatırlanması ve çözülmesi daha kolay şeylerin gölgesinde kalmaması konusunda ısrar ediyorum.” diye konuştu.

Federasyon olarak UEFA’ya Avrupa Şampiyonası’nda mevcut formalar ile mücadele edilmesi için başvuruda bulunduklarını söyleyen Seydini, “UEFA’nın talebimizi anlayacağını ve yanıt vereceğini umuyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

Önceki Haber

Filistin’in Saraybosna Büyükelçisi Namoura: Filistin halkı Türkiye’ye büyük saygı duyuyor

Sonraki Haber

Hırvatistan’da halk yerel seçimlerde ikinci tur için sandık başında