Kosova Posta ve Telekomünikasyon Kurumu çalışanları, Başbakanlık binası önünde protesto gösterisi düzenledi.

Kosova Telekom’un Z-Mobile’a olan borcu nedeniyle banka hesaplarının bloke edilmesi kurumun çalışanlarını da maaşsız bıraktı. Ekim ayı maaşlarını alamayan Kosova Telekom çalışanları çareyi Başbakanlık binası önünde protesto gösterisi düzenlemekte buldu.

Eylemciler, “Başbakan bizler de bu ülkenin birer vatandaşıyız”, “Blerim Devolli’den çok COVİD-19’dan ölmeyi tercih ederiz” ve “Biz çalışıyoruz, Devolli’ler zengin oluyor” sloganlarıyla seslerini Başbakana duyurmaya çalıştılar.

Ancak, Başbakan Avdullah Hoti, eylemcilerin taleplerine kulak vermek yerine Başbakanlık binasından uzaklaşmayı tercih etti. Başbakan Hoti binadan uzaklaşırken eylemciler, “hırsızlar” diye slogan atmaya başladı. Protestocuların yanına giden Başbakan Yardımcısı Besnik Tahiri, “hırsızlar” diye slogan atan eylemcilere, “asıl hırsız sizlersiniz” dedi.

Ekonomi Bakanı Blerim Kuçi ise, Hükümetten çözüm bekleyen eylemciler tarafından ıslıklarla protesto edildildi. Eylemciler, Bakan Kuçi’nin istafasını talep ettiler.

Bakan Kuçi, çözüm bulmak için çalışma yürttüklerini belirtti.

Kosova Telekom İşçi Sendikası, Hükümetin bu akşama kadar çözüm üretmemesi durumunda yarın sabah saat 08:00 itibariyle greve gideceklerini duyurdu.

Kosovaport.com

Önceki Haber

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev cephe bölgesini ziyaret etti

Sonraki Haber

Seçildiği gün ölen Boşnak belediye başkanı adayı Mirsad Peco son yolculuğuna uğurlandı