M-NAV’ın yeni Yönetim Kurulu Başkanı, Milan Korac oldu

Kuzey Makedonya’da hava alanında hizmet sağlama faaliyetini yürütmek amacıyla kurulan devlet mülkiyetindeki anonim şirket “M-NAV”ın yeni Yönetim Kurulu Başkanı Milan Korac oldu.

Ulusal hava navigasyon operatörü M-NAV, 4 Ocak tarihli binaya baskın ve çalışanlara saldırı olayının ardından resmi olarak yeni yönetimini aldı.

Yönetim Kurulu Başkanı ve Hava Taşımacılığı Teknolojisi Sektörü İcra Direktörü olarak Milan Korac, Yönetim Kurulu ve Hava Navigasyon Sektörü İcra Direktörü olarak Hekuran Asani yeni atanan isimler oldu. İsimleri zaten M-NAV’ın web sitesine kaydedildi ve dün tüm prosedürler tamamlandı.

Olayın ardından M-NAV’ın Denetim Kurulu, Hükümetin talimatları doğrultusunda Yönetim Kurulu Başkanı Fahrudin Hamidi ve sektör İcra Direktörünü görevden aldı. Hükümet daha sonra Yönetim Kurulu Başkanı olarak Hekuran Asani’yi, Milan Koraç’ı ise sektör direktörü olarak atadı.

Hükümetin M-NAV yönetiminde değişiklik yapma kararının ardından, Uçuş Kontrolörleri Sendikası (SSKL), M-NAV’ın mevcut yönetimine karşı tepki gösteren ve işe alım ilanlarının düzenlenmesini denetleyen bir örgüt, genel grev kararı almıştı.

M-NAV’daki baskınla ilgili olarak, Üsküp Cumhuriyet Başsavcılığı, hava trafik güvenliğini tehdit etme suçunu işledikleri şüphesi bulunan sekiz kişi aleyhine soruşturma başlattı. Suçlamalar, Ceza Kanunu’nun 303. maddesi uyarınca hava trafik güvenliğini tehdit etme ve Ceza Kanunu’nun 22. maddesi ile ilgilidir.

Read Previous

Bosna Hersekli şampiyon yüzücü Dünya Şampiyonası’na Erzurum’da hazırlanıyor

Read Next

İsrail’in Gazze’ye düzenlediği saldırılarda öldürülenlerin sayısı 26 bini aştı