Lyupço Georgievski ikilemde, son kararı hafta sonu vermesi bekleniyor

Yaklaşan erken parlamento seçimlerinde Lyupço Georgievski’nin VMRO-NP’sı nasıl bir karar alacağı henüz belli değil. İktidar mı, muhalefet mi? Son kararı parti liderinin hafta sonu vermesi bekleniyor. İktidara yakın basın, koalisyon konusunda sessizliğini koruyor, muhalafet yanlısı basın ise Lyupço Georgievski ve Lyube Boşkovski koalisyonunun Gruevski’yi iktidardan düşüreceklerini iddia ediyor.

İktidar partisi VMRO DPMNE koalisyon için Goergievski’ye bakanlık, yönetici ve müdürlük pozisyonları teklif etti. Bazı kaynaklara göre VMRO-NP’da bu teklif “inanılmaz” olarak değerlendirilmiş. Sözkonusu teklifin parti yönetiminde ciddi bölünmelere yol açtığı belirtiliyor.

Ancak resmi olmayan haberlere göre parti lideri Lyupço Georgievski, seçimlere tek başına katılmayı isterken yönetimin bir kısmı iktidar partisinin koalisyon teklifinin değerlendirilmesi, diğer bir kesim ise Değişim ve Adalet Koalisyonu’ndan yana oldukları belirtiliyor.

İktidara yakın basın, bu konuda sessizliğini koruyor, muhalafet yanlısı basın ise Lyupço Georgievski’nin, Lyube Boşkovski ile beraber Gruevski’yi iktidardan düşüreceklerini iddia ediyor.

Read Previous

İzzetbegoviç’in İran ziyareti

Read Next

Lyupço Georgievski: Makedonya 10 yıl zarfında Müslüman bir ülke olacak

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *