Logos-A Müdürü Adnan İsmaili: FETÖ ve PKK, Balkanlar için de tehdit teşkil ediyor

Türkçe kitapları Balkan dillerine tercüme etmesiyle tanınan Balkanların önemli yayınevlerinden Logos-A Yayınevi Müdürü Prof. Dr. Adnan İsmaili, FETÖ ve PKK’nın sadece Türkiye için değil Balkanlar için de tehdit teşkil ettiğini söyledi. İsmaili, Arnavutların, genel olarak Türkiye’ye ve onunla işbirliğine ihtiyaç duyduklarını belirtti.

Türkçe tarih, edebiyat ve dini kitapları Balkan dillerine tercüme etmesiyle tanınan Balkanların önemli yayınevlerinden Üsküp Merkezli Logos-A Yayınevi  Müdürü Prof. Dr. Adnan İsmaili, “Almakos” haber sitesine verdiği röportajda, FETÖ ve PKK’nın sadece Türkiye için değil Balkanlar için de tehdit teşkil ettiğini söyledi. Türkiye ile Arnavutların ilişkisini nasıl yorumlarsınız sorusuna Adnan İsmaili, “Türkiye’nin önemli bir küresel faktör olduğunu ve Arnavutlar için de önemli bir aktör olduğunu düşünüyorum. Gerek güvenlik, gerek kalkınma gerekse kültürel işbirliği alanında Arnavutlar, Türkiye’yi önemli bir müttefik ve dost devlet olarak görüyorlar” yanıtını verdi.

Türkiye’nin, PKK, PYD ve FETÖ gibi terörist gruplar ile mücadelesinin yanı sıra Afrin Harekatı’nın da devam ettiğini hatırlatan Prof. Dr. Adnan İsmaili, bu gelişmelerin Türkiye’nin yüzünü güçlü bir şekilde Balkanlar’a dönmesini ve işbirliğine odaklanmasına olanak vermediğini belirtti. Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Balkan halkları ve Müslümanları için çok önemli bir lider olduğunun altını çizen Prof. Dr. Adnan İsmaili, “Türkiye’nin Afrin Harekatı’nı ve bölgedeki diğer sorunları en kısa sürede başarılı bir şekilde tamamlayarak, Balkanlara daha güçlü bir dönüş yapmasını diliyorum” dedi.

Türkiye’nin PKK, FETÖ, İŞİD ve YPG terör örgütlerine karşı verdiği mücadeleyle, uygar dünya, terörizmin tahammül edilemez bir olgu olduğu mesajını almalı diyen Prof. Dr. Adnan İsmaili, “Türkiye’nin bölgemizde ve dünyada barış, refah, istikrar ve dostluğu geliştirmeye devam etmesini temenni ediyorum. Arnavutların, Türkiye’ye ve onunla işbirliğine ihtiyacı var” şeklinde konuştu.

Logos-A Yayınevi, 7 Mart Arnavut Öğretmenler Günü vesilesiyle Makedonya’da Arnavutça eğitim veren 130 okula 30 bin kitap dağıttı. Aynı zamanda Makedonya’daki 7 bin Arnavut ilkokul öğretmenine, Şemsettin Sami’nin ilk kez Arnavutça’ya tercüme edilen  “Vicdan” ve “Kadın” kitapları hediye edildi.

 

Read Previous

İskeçe’deki SEKAP tütün fabrikası Japonlara satıldı

Read Next

Vuçiç, Halkını Uyardı: Bir Şeyler Yapmazsak, Milletimiz Yok Olacak

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *