Lisiçani’deki imam sorunu devam ediyor

Kırçova’nın Lisiçani köyünde vatandaşların uzun süredir cami sıkıntısı devam ediyor.

Kırçova’nın Lisiçani köyünde vatandaşlar camide Arnavut siyasi parti propagandası yapan ve vatandaşlara sıkıntılar çıkaran imamın görevden alınmasını istiyor.

Sitemize özel açıklamalarda bulunan Lisiçani köyündeki Cami Kurulu yeni başkanı Ruşit Mirtovski, “2015 yılında. Yani 3 Ekim’den bu yana bizler hocanın camiye gelmemesi sıkıntılarıyla karşı karşıya kalıyoruz. Aklına geldiğinde geliyor, özel ticaretle uğraşıyor. Camide kavga ediyor. Provokasyon yapıyor, cemaate dava açıyor. Köydeki insanlar korku altında yaşıyor. Bu yüzden dolayı bu adımı atmaya karar verdik. Medya aracılığıyla kamuoyunu bilgilendirmek istedik ve 5 Ağustos’ta varılan anlaşmayı duyurmak ve kabul ettirmek istiyoruz” dedi.

Cami imamının namaz vakitlerinde camiye gelmediğini belirten Mirtovski, “Gördüğünüz gibi ezan vakti yaklaştı ve kapı kilitli. Bu açık seçik bir provakasyondur. Bunu yapan 3-4 kişi bizde huzursuzluk yaratmaya çalışıyor. Biz doğru yoldayız ve istediğimizi başaracağız. Ezan okunması vakti geldi, sorumlulardan kimse yok ve kapı kapalı. Açık olması gereken ana kapı kapalı diğer hepsi ise açık. Bizim kapıyı kırmamızı ve İçişleri Bakanlığı ile gereken mercileri çağırmak isteyip bizi sorumlu olarak göstermek istiyorlar” ifadelerini kullanarak yetkili mercilere taleplerini ileterek gereğinin yapılmasını isteyeceklerini sözlerine ekledi.

 

 

Read Previous

Hırvatistan Cumhurbaşkanı Kitarovic Türkiye’ye Gidecek

Read Next

Kosova’da Crans Montana forumu düzenlenecek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *