Kuzey Makedonyalı Türk şair ve yazar Leyla Şerif Emin’in “Kaybolmazsan Bu Şehir Hala Senin” kitabının tanıtımı Üsküp Derneği ile Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) İstanbul Şubesi tarafından düzenlenen programla İstanbul’da yapıldı.

TİMEBALKAN

İstanbul merkezli Üsküp Derneği ile Türkiye Yazarlar Birliği İstanbul Şubesi tarafından düzenlenen, Büyüyen Ay tarafından yayınlanan Şair yazar Leyla Şerif Emin’in kaleme aldığı “Kaybolmazsan Bu Şehir Hala Senin – Rumeli’de Şehir ve Zaman” adlı kitabın tanıtımı ve imza günü töreni Sultanahmet’te tarihi Kızlarağası Medresesi’nde görkemli bir şekilde gerçekleşti.

Programa, AK Parti İstanbul İl Balkan Komisyonu Başkanı Ebru Saraçoğlu, CHP İstanbul İl Balkan Masası Başkanı Şemside Yener, RUTEV Yönetim Kurulu Başkanı Rafet Reşadiyeli, RUTEV Mütevelli Heyeti Başkanı Melek Aras, TYB İstanbul Şube Başkanı Mahmut Bıyıklı, İstanbul Makedonya Kültür Merkezi Müdürü Ramadan Ramadani, Üsküp Derneği Başkanı Naim Aras, MATÜSİTEB Genel Başkanı Hüsrev Emin, Makedonya İstanbul Konsolosu Sevim Sey, Araştırmacı Yazar Yıldırım Ağanoğlu, çok sayıda İstanbul merkezli Rumeli kökenli dernek başkan ve temsilcileri, kitap severler ve davetliler katıldı.

Programda TYB İstanbul Şube Başkanı Mahmut Bıyıklı, İstanbul Makedonya Kültür Merkezi müdürü Ramadan Ramadani ve RUTEV Mütevelli Heyeti Başkanı Melek Aras selamlama konuşmaları yaptı.

Kalabalık bir katılımın olduğu programda söz konusu kitap ve müellif hakkında Bosna Hersekli yazar şair Prof. Dr. Amin Silyak Yesenkoviç, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi öğretim görevlisi Prof. Dr. Mehmet Samsakçı birer konuşma yaparken, ayrıca Üsküplü sanatçı Burhan Şaban ve Doç. Dr. Hayati Yavuzer, eserin önemine binaen birer konuşma gerçekleştirdi.

Programın sonunda müellif Leyla Şerif Emin bir teşekkür konuşma gerçekleştirerek, misafirlere imzalı kitabını sundu.

Program vesileyle Fatih Belediye Başkanı Mehmet Ergün Turan, tebrik amacıyla çelenk gönderdi.

Önceki Haber

THY’nin 340’ıncı uçuş rotası Karadağ’ın sahil kenti Tivat oldu

Sonraki Haber

Filenin Efeleri’nin Dörtlü Final’deki rakibi Hırvatistan oldu