Lewis Hamilton Cuma gününü lider kapattı

Avustralya Grand Prix’sinde Cuma günü ikinci antrenman turlarıyla tamamlandı.

Sabah gerçekleştirilen ilk antrenmanlara göre daha yoğun bir yağmur ile başlanan ikinci antrenman turlarında ilk 30 dakika hiçbir pilot piste çıkmadı.

30 dakikalık bölümden sonra yağmur yerini güneşe bırakırken pistteki sessizliği bozan ilk isim Red Bull’dan Daniel Ricciardo oldu.

Red Bull’un Avustralyalı pilotu 1.49.017’lik turla ikinci antrenmanlarda ilk zamanı elde ederken, kuruyan pistle birlikte tur dereceleri son dakikalara kadar gelişti. Son 15 dakikaya gelirken yağmur damlaların yeniden kendisini göstermesiyle pilotlar tur zamanlarını geliştirmekte zorlandı.

Antrenman turlarının büyük bir bölümünü garajda geçiren Lewis Hamilton, 1.38.841’lik bir turla birlikte ikinci antrenmanlarda da en hızlı isim olmayı başardı.

Lewis Hamilton’ın takım arkadaşı Nico Rosberg ise pistin kurumaya başladığı anlarında hızlı turunu atarken sekizinci viraj çıkışında yarım spin atarak aracını duvara çarptı ve ön kanadına hasar verdi. Hasarlı bir şekilde pite dönmeye çalışan Rosberg’e telsizden durması gerektiği söylendi ve Alman pilot ikinci antrenman turlarını erken kapatmak zorunda kaldı.

Force India’nın Alman pilotu Nico Hulkenberg 1.39.308 ile en hızlı ikinci isim olurken, lider Hamilton’ın yaklaşık 0.5 saniye gerisinde kaldı.

Ferrari’nin Fin pilotu Kimi Raikkonen yaklaşık 0.6 saniye geride üçüncü olurken takım arkadaşı Sebastian Vettel ise 1.40.761 ile sekizinci sırada kendisine yer buldu.

Kendi evinde yarışan Daniel Ricciardo dördüncü, sabah seansında sorunlarla boğuşan Carlos Sainz Jr. beşinci olurken, McLaren-Honda’nın İspanyol pilotu Fernando Alonso yaklaşık 1 saniye geride altıncı sıranın sahibi oldu.

Yarışlarda değişken şartları en iyi okuyan isim olan Jenson Button takım arkadaşının hemen arkasında yer alırken, Ferrari’den Vettel, Force India’dan Perez ve Red Bull’dan Kvyat ilk onu tamamlayan isimler oldular.

Williams, Renault, Sauber pilotlarıyla birlikte Max Verstappen’in bu seansta zaman turu bulunmuyor.

turkiyef1.com

Read Previous

Yunus Emre Divanı Boşnakça’ya tercüme edilecek

Read Next

Uluslararası Lisansüstü Balkan Çalışmaları Sempozyumu

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *