Anadolu Üniversitesi Türk Dünyası Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından, “Gökyüzünü Paylaşan Türk Dünyası Çocukları Uzayı Tanıyor” etkinliği düzenlenecek.

Anadolu Üniversitesi Türk Dünyası Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin organize ettiği ve üniversite rektörü Prof. Dr. Tuncay Döğeroğlu’nun açış konuşmasını yapacağı etkinliğin konuğu Prof. Dr. Fuat Erdal ve etkinliğin moderatörlüğünü Prof. Dr. Kemal Polat yapacak.

Etkinlik konusunda bilgi veren Kuzey Makedonya Üsküp Eğitim Müşaviri Doç. Dr. İlker Kösterelioğlu, bu yıl 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı’na özel olarak planlanan etkinliğe Türkiye, Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan, Türkmenistan, Azerbaycan, Kuzey Makedonya olmak üzere 7 farklı ülkeden toplamda 300 öğrencinin katılacağını ve ülkemizden ise 50 öğrenci ile uzay keşfine katılacağını belirtti.

Ayın oluşumu, kozmolojik evrimi, dünyamıza etkilerinin ele alınacağı etkinlikte farklı teleskop çözünürlükleri üzerinde ay kraterlerinde gezinti yapılacağını kaydeden Kösterelioğlu, öğrencileri belirlerken öğretmenlerden destek aldıklarını, istek ve meraklı öğrencilerden oluşan bir katılımcı grubu oluşturduklarını belirtti.

Önceki Haber

Halkbank, Kuzey Makedonyada 2021’in En İyi Finans Markası seçildi

Sonraki Haber

Hükümet kısıtlamaların 27 Nisan’a kadar devam etmesini onayladı