Kuzey Makedonya’da eğitim alanında faaliyet gösteren FETÖ iltisaklı Yahya Kemal Koleji’nin, Makedonya Türk Sivil Toplum Teşkilatları Birliği (MATÜSİTEB) Genel Başkanı Hüsrev Emin’e açmış olduğu manevi tazminat davası Üsküp Asliye Mahkemesi tarafından düşürüldü.

TİMEBALKAN

Üsküp Asliye Mahkemesi tarafından bugün açıklanan kararda, FETÖ’cü Yahya Kemal Koleji tarafından açılan davada MATÜSİTEB Genel Başkanı Hüsrev Emine isnat edilen tüm suçlama ve iddiaların bütünüyle mesnetsiz olduğuna ve davanın düşürülmesine hükmetti.

Üsküp Asliye Mahkemesi nihai kararda, MATÜSİTEB Genel Başkanı Hüsrev Emin’in halka açık bir toplantıda yaptığı konuşmaların hakaret içermediği ve davalının tazminat ödemesini gerektiren bir durum olmadığı belirtildi.

Üsküp Asliye Mahkemesi, Mahkeme masraflarının davacı Yahya Kemal Koleji tarafından ödenmesine hükmetti.

FETÖ uzantıları ve unsurlarıyla olan mücadelemiz tavizsiz bir şekilde devam edecek

TİMEBALKAN’a özel açıklamalarda bulunan MATÜSİTEB Genel Başkanı Hüsrev Emin, kendilerinin hiçbir iftira ve hakarette bulunmadıklarını aksine gerçekleri söylediklerini ifade etti.

FETÖ ile mücadeleye her alanda kararlılıkla devam edeceğinin altını çizen Emin, “FETÖ terör örgütüdür ve bu sinsi örgüt sadece Türkiye’de değil, varlığını sürdüren başta Kuzey Makedonya ve Balkanlar olmak üzere dünyanın tamamı için bir tehlike ve tehdit oluşturmaktadır. Bu bağlamda bizler Türk toplumu ile birlikte ülkede yaşayan diğer milletlere FETÖ’nün gerçek yüzünü anlatmaya ve vatandaşlarımızı uyarmaya azimle devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Emin, “Bir kez daha vurgulamak isterim; Vatan haini Fetullahçı Terör Örgütü uzantıları ve unsurlarıyla olan mücadelemiz her alanda kesintisiz ve tavizsiz devam edecektir.” ifadelerini kullandı.

Daha önceki FETÖ davalarında göstermiş olduğu mücadeleden dolayı avukatı Bojana Anastasievska başta olmak üzere bu süreçte desteklerini esirgemeyen tüm kişi ve kurumlara teşekkürlerini sunan Emin, “Bugüne kadar devam eden mücadelemiz bundan sonra da devam edecektir.” dedi.

– “Hüsrev Emin’in açıklamalarının etkisiyle iki okulumuzu kapatmak zorunda kaldık

Hatırlanacağı üzere 2018 yılında Vizyon Üniversitesi’nde düzenlenen Yahya Kemal Beyatlı’yı anma programında MATÜSİTEB Genel Başkanı Hüsrev Emin’in FETÖ iltisaklı Yahya Kemal Koleji’ne karşı kullanmış olduğu ifadeler sebebiyle kendisine manevi tazminat davası açılmıştı.

Duruşma tutanaklarında davacı avukatı, Hüsrev Emin’in Vizyon Üniversitesi’nde yapmış olduğu açıklamaların müvekkilini büyük zarara uğrattığını ve Gostivar ile Ustrumca’daki okulları kapatmak zorunda kaldıklarını belirtti.

Önceki Haber

Ülke genelindeki Bulaşıcı Hastalıklar Kliniklerinde 589 hasta tedavi ediliyor

Sonraki Haber

Yabancı plakalı araçlar yarından itibaren % 50 daha ucuz kaydedilecek