Son günlerde koronavirüs vakalarının arttığı gözlemlenen Kuzey Makedonya’da virüs ile ilgili son gelişmeleri paylaşıyoruz.

Kuzey Makedonya Kamu Gelirleri İdaresi Başkanı Sanya Lukarevska koronavirüs testinin pozitif çıktığını açıkladı. Sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan Lukarevska, “Muhammed Zekiri’nin pozirif testini açıklamasının ardından kendisiyle çalışma toplantıları yaptığımdan dolayı kendime koronavirüs testi yaptırdım ve sonuç pozitif çıktı.” ifadelerine yer verdi.

Lukarevska herhangi bir semptoma sahip olmadığını ve kendini evinde tecrit ettiğini söyledi.

Başbakan Yardımcısı Buyar Osmani ise bugünkü vaka sayılarının daha da endişe verici olduğunu belirterek, “Son günlerde koronavirüslü biriyle temas kurma şansınız yüksek. Bu yüzden adımları takip edin ve komplo teorilerine güvenmeyin. Unutmayın, maske iletimin %  79’unu korur. Sevdiklerinin ölümüne neden olma.” ifadelerini kullandı.

Öte yandan SDSM Genel Başkan Yardımcısı ve milletvekili Muhammed Zekiri ile temasta olduklarından dolayı Başbakan Yardımcısı Mila Carovska ve Enformaston Toplumu ve Yönetim Bakanı Damjan Mançevski de kendilerini tecrit ettiğini açıkladı.

 

 

 

 

Önceki Haber

Avusturya’da Bosna Savaşı’nda öldürülen çocuklar anıldı

Sonraki Haber

THP 5. seçim bölgesi koordinasyon toplantısını Ohri’de düzenledi

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

twenty − 10 =