MİA Atina muhabirinin haberine göre Kuzey Makedonya ve Yunanistan’ın yetkili bakanları, yarın Atina’da iki ülke arasındaki doğalgaz bağlantısının geliştirilmesine yönelik anlaşmayı imzalayacak.

Atina’daki “Ekonomist” konferansı için bugün ve yarın Yunanistan’da bulunan Kuzey Makedonya Başbakanı Zoran Zaev, Yunanistan Çevre ve Enerji Bakanı Kostas Skrekas ile birlikte yarın anlaşmayı imzalayacak olan Ekonomi Bakanı Kreşnik Bekteşi’nin de aralarında bulunduğu heyete başkanlık ediyor.

Yunanistan Hükümeti Sözcüsü Aristotelia Peloni, gazetecilere yaptığı açıklamada, Ekonomist konferansının oturum aralarında Yunanistan ve Kuzey Makedonya Başbakanlarının bir araya gelmesi planlanmadığını ve imzaya ilişkin olarak Atina’nın ikili anlaşmalar yoluyla ekonomik kalkınmayı ve bölgesel istikrarı desteklediğini yineledi.

Peloni, “Yunanistan, Batı Balkanlar’daki komşularımızın belirlenen koşullar altında Avrupa Birliği’ne entegrasyonundan her zaman yanadır ve ikili anlaşmalar yoluyla her zaman ekonomik kalkınmayı ve bölgesel istikrarı desteklemektedir.” ifadelerini kullandı.

Önceki Haber

Filipçe: Çocukların Kovid-19’a karşı aşılanması zorunlu olmayacak

Sonraki Haber

K. Makedonya’da bir günde 12 bin 590 vatandaş aşı oldu