Kuzey Makedonya Türkleri için bir ilk; “Yücel Ödülleri”

Makedonya Türk Sivil Toplum Teşkilatları Birliği (MATÜSİTEB) bir ilke imza atarak 21 Aralık Türkçe eğitim bayramı arefesinde Kuzey Makedonya Türkleri arasında çeşitli alanlarda ciddi başarı elde eden kişi ve kurumlara ödül verecek.

Bu yıl ilk kez düzenlenecek organizasyonla birlikte Kuzey  Makedonya Türkleri arasında çeşitli alanlarda hizmet eden ve hem ülke içinde, hem anavatan Türkiye, hem de uluslararası çapta ciddi başarılar elde ederek Kuzey Makedonya Türk varlığı adına gurur kaynağı olan kişi ve kurumlara ödüller takdim edilecek.

Kuzey Makedonya Kültür Bakanlığı destekleriyle düzenlenen ve her yıl geleneksel olarak düzenlenmesi öngörülen ödül törenine “Yücel Ödülleri” ismi verildi.

MATÜSİTEB’ten yapılan açıklamada, “Ödüllerin isminin K. Makedonya Türklüğü bağlamında milli ve manevi değerleri ve kimliğimizi muhafaza etmek için mücadele etmiş YÜCEL Hareketinin ismini vererek ayrı bir anlam ve önem kazandığını özellikle vurgulamak isteriz.” ifadelerine yer verildi.

Farklı alanlarda isim yapmış 5 kişilik jüri üyelerinin belirlediği 10 farklı kategoride 2019 ödülleri dağıtım töreni, 15 Aralık 2019 tarihinde, Stone Bridge Otelinde gerçekleşecek.

Read Previous

Bulgaristan’da emeklilerin Yılbaşı ikramiye ödemeleri başladı

Read Next

Bosna’daki soykırımı inkar eden Avusturyalı yazar İsveç’te protesto edilecek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *