Türk Gençlik Kulübü (TGK) ve TÜGVA Kuzey Makedonya’da Genç Diplomasi Akademisi ile bir ilki gerçekleştiriyor.

TGK’dan yapılan açıklamada, “Genç Diplomat Akademisi Projesi; Üniversitede lisans/lisansüstü eğitim gören veya mezun olmuş; siyaset, politika ve diplomasiye yakından ilgili, bu alanlarda ihtisas yapmayı ve gelecekte bu alanda iş sahibi olmayı hedefleyen gençlere yönelik seminer, çalıştay ve dersler bütünüdür. Projede, bahse konu olan alanlarda uzman, profesör, akademisyen, büyükelçi ve bürokratların iş hayatında karşılaşılabilecek durumlara dair kişisel deneyim ve tecrübelerini paylaşmaları amaçlanmaktadır.” denildi.

Kuzey Makedonya Genç Diplomasi Akademisi’nin 2021 Mart ayında Kalkandelen Maarif Okulları Kampüsünde gerçekleşeceği belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Seminerler, dersler, konferanslar, spor aktiviteleri, kitap okumaları gibi etkinlikleri içindr barındıran Genç Diplomat Akademisi’ne katılan arkadaşlar hem sertifika sahibi olacak hem de Türkiye’de staj imkanına kavuşacaktır. Program sonunda dereceye giren ilk 3 kişiye, ödül olarak Türkiye’de staj imkânı sunulacaktır. Genç Diplomat Akademisi’ne katılmak isteyen arkadaşlarımız Türk Gençlik Kulübü’nün web sitesi, e-mail ve sosyal medya hesaplarından başvururda bulunabilirler.”

Önceki Haber

Son 24 saatte 627 yeni vaka, 14 ölü

Sonraki Haber

Rusya, Lavrov’a Bosna Hersek’te hediye edilen tarihi ikonayı iade etti