Vetevendosje Lideri ve Başbakan adayı Albin Kurti ile Cumhurbaşkanı Vekili Vjosa Osmani aldıkları tarihi galibiyetin ardından kameralar karşısına geçti.

Vetevendosje Lideri ve Başbakan adayı Albin Kurti, bu seçimlerin referandum olduğunu ve uzun zamandır beklenen değişiklikliğin sağlandığını söyledi.

Gurbetçilere de teşekkür eden Kurti, siyasi muhaliflerin de sorunsuz bir sürece katkıda bulunduklarını belirterek, hiçkimseden intikam almadan adaleti tesis edeceklerini söyledi.

Kurti ayrıca, bu seçim günün uzun süreler akıllarda kalacağını da sözlerine ekledi.

Cumhurbaşkanı Vekili Vjosa Osmani ise, “halktan aldığımız güven sorumluluğun farkındayız. İntikam için değil, eşitilik ve istihdam için çalışacağız. Bu Hükümet, halkın sesi olacak. Bugün, kişisel çıkarlarını devletin önüne koyan herkes, vatandaşların onları cezalandırdığını anladı. Misyonumuz, egemenliği güçlendirme, Avrupa-Atlantik kurumlarına üyelik ve ABD ile dostluğumuzu ileriye taşımak olacaktır. Umarım bu sonuç, LDK için olduğu kadar diğer partiler için de ders olur. Vatandaşa verilen söz çiğnenmemeli, kutsal olmalıdır” dedi.

Merkez Seçim Komisyonu MSK verelirine göre oyların yüzde 88’i sayıldı. Buna göre Vetevendosje oyların yüzde 47,81’ini aldı.

Kosovaport

Önceki Haber

Kosova’daki seçimlerde oyların %60’ı sayıldı

Sonraki Haber

Vetevendosje sempatizanları tarihi zaferi kutladı