Kosova Demokratik Türk Partisi KDTP Genel Başkanı ve Milletvekili Fikrim Damka ile Milletvelili Fidan Brina Jılta, Hükümetin kurulma süreci ile Cumhurbaşkanı seçimi konusunda, 14 Şubat seçiminin galibi Vetevendosje Lideri Albin Kurti ve Cumhurbaşkanı adayı Vjosa Osmani ile bir görüşme gerçekleştirdiler.

Görüşme ardından açıklamalarda bulanan KDTP Genel Başkanı ve Milletvekili Fikrim Damka, “Kurti Hükümeti için oy kullanıp kullanmayacağımıza henüz karar vermedik. Ancak, Cumhurbaşkanı seçimi için oturuma katılacağız” dedi.

Kurti Hükümetinin kurulması için şart değil talepleri olduğuna vurgu yapan Damka, Hükümette yer almak için Bakanlık talepleri olduğunu ifade etti.

“Hükümetin kurulmasına engel olmayacağız. Hükümetin kurulmasına yönelik görüşmelerimiz sürecek. Cumhurbaşkanı seçiminde de oturuma katılacağız” diyen Damka, Kosova’nın Kudüs’te Büyükelçilik açması konusunun da kısaca görüşüldüğünü kaydetti.

Damak bu konuya yönelik, “konuyu kısa hatlarıyla görüştük. Ancak, yeni Hükümet gelecekte bu sorunla karşı karşıya kalacaktır. Durumu yakından takip edeceğiz. KDTP milletvekilleri olarak bu sorunun AB, BM ve Türkiye ile ortaklaşa çözümünden yanayız” açıklamalarında bulundu.

Önceki Haber

Hasan Özer’den Kuzey Makedonya’da iyi başlangıç

Sonraki Haber

Türk Hava Yolları, Sofya ve Varna’dan İstanbul’a uçuşlarını artırıyor