Kurti, Diyalog İstemediğini Bir Kez Daha Gösterdi

Sırbistan Meclis Başkanı Ana Brnabiç,  Kosova Başbakanı Albin Kurti’nin  diyalog istemediğini ve zayıf delilleri olduğu için Sırbistan Başkanı Aleksandar Vuçiç ile görüşmeden korktuğunu ifade etti.

Brnabiç, “ Kurti, Sırbistan Başkanının karşısında oturmaya korkuyor” dedi. 

Sırbistan’ın özel bir televizyonuna konuşan Brnabiç, “Kurti’nin diyalog istemediğinin, görüşme istemediğinin bir kez daha açıkça ortaya çıktığını düşünüyorum. Ayrıca bu jestle Brüksel Anlaşması’nı uygulamaya, Sırp Belediyeler Birliği’ni kurmaya niyeti olmadığını da yineledi ve benim izlenimim, Başkan Aleksandar Vuçiç’in karşısına oturmaması gerektiği, çünkü onun argümanları var, söylemekten korkmuyor ve gerçeği arıyor. AB’nin de üzerinde imzasının bulunduğu Brüksel Anlaşması’nın ne zaman uygulamaya konulacağını öğrenmek istiyor” dedi. 

Sırbistan Meclis Başkanı, Vuçiç’in Belgrad ile Priştine arasında tek bir toplantı ve diyalogdan kaçınmadığını, Kurti’nin ise her seferinde Vuçiç’in bu kadar kararlı olmayacağını umduğunu, bu nedenle Vuçiç’in “pes etmediğini” görünce yüzleşmek istemediğini belirtti. 

Kaynak: Kosovahaber

Read Previous

Uluslararası Öğrencilik Zirvesi “İklim ve Çevre” temasıyla İstanbul’da başladı

Read Next

Avrupa Birliği, Ukrayna ile güvenlik anlaşması imzalayacak