Kültür Bakan Yardımcılığı’na Onur Ali seçildi

Kuzey Makedonya Meclisi’nin seçtiği teknik hükümette Kültür Bakan Yardımcılığına Lëvizja Populli (Halk Hareketi) önerisiyle Onur Ali seçildi.

Ülkeyi mayıs ayındaki seçimlere kadar yönetecek teknik hükümette Kültür Bakan Yardımcılığı görevine seçilen Lëvizjes Populli Çayır Şube Başkanı Onur Ali, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, kendisine destek verenlere teşekkürlerini iletti.

Halk Hareketi’nin teklifi ve Kuzey Makedonya Meclisi’nin kararıyla Kültür Bakanlığı Bakan Yardımcılığına atandığını belirten Ali, “Halk Hareketi Genel Başkanı Sayın İskender Recepi -Zeydi’ye, yakın üyelerine ve partinin değerlerini ve programını Hükümet yürütmede temsil etme konusunda bana destek ve güven veren herkese şükranlarımı sunmak istiyorum.

Hareketimizin dürüstlüğüne ve değerlerine sadık kalacağıma ve görevlerimi büyük bir titizlikle, profesyonel hizmetlerle genel olarak tüm vatandaşlara açık olarak yerine getireceğime söz veriyorum.” ifadelerini kullandı.

– Onur Ali kimdir?

1998 yılında Kuzey Makedonya’nın başkenti Üsküp’te dünyaya gelen Onur Ali, liseyi Arseni Yovkov Ekonomi Lisesi’nde bitirdi. Uluslararası Balkan Üniversitesi’nde (İBU) Ekonomi Bölümü’nden mezun olan Ali, Elita Derneği, Köprü Derneği ve Makedonya Türk Sivil Toplum Teşkilatları Birliği’nde (MATÜSİTEB) çeşitli görevlerde bulundu.

Ali, 2022 yılından itibaren Kültür Bakanlığı’nda danışman olarak görev aldı.

Read Previous

Fatih Terim yönetimindeki Panathinaikos, ligde PAOK’a 2-1 yenildi

Read Next

Kosova’nın kuzeyinde belediye meclis başkanının aracı kundaklandı