Avrupa Parlamentosu’nun Kuzey Makedonya daimi raportörü olan Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH- Renew Europe(Avrupa’yı Yenile) AB Parlamentosu Milletvekili İlhan Küçük, Kuzey Makedonya’nın yeni Bulgar Hükümeti ile diyaloğa devam edeceğini umduğunu söyledi.

Bulgaristan’ın Avrupa Birliği (AB) Parlamentosu Milletvekili İlhan Küçük, Kuzey Makedonya ziyareti kapsamında üst düzey görüşmeler gerçekleştirdi. Görüşmelerde İki ülke arasındaki odak noktanın, Bulgaristan Cumhuriyeti ile güvenin ve iyi komşuluk ilişkilerinin restorasyonu ve ülkenin Avrupa entegrasyonu süreci olduğu belirtildi.

Kuzey Makedonya Başbakanı Zoran Zaev ile görüşmesinin ardından yaptığı konuşmada Küçük, “Yeni Bulgar Hükümeti ile diyaloğun mümkün olan en kısa sürede devam edeceğini kuvvetle umuyorum. Her iki taraf da ortak çaba ve ortak bir dil bulmaya kararlıdır, çünkü mevcut kaybedenler Bulgaristan Cumhuriyeti ve Kuzey Makedonya Cumhuriyeti vatandaşlarıdır. Bu arada, iyi komşuluk ilişkileri kurmanın temeli olacağından, iyi örnekleri teşvik etmekten vazgeçmemeliyiz.” diye konuştu.

Zoran Zaev de son aylarda medya, üniversite ve iş dünyası düzeyinde kurulan iş birliğini desteklemeye devam edilmesi gerektiği fikrini paylaştı.

Küçük, ziyaret sırasında Birinci Başbakan Yardımcısı Artan Grubi, Başbakan Yardımcısı Nikola Dimitrov, Dışişleri Bakanı Bujar Osmani, Sağlık Bakanı Venko Filipçe, Yerel Yönetim Bakanı Goran Milevski ve Demokratik Bütünleşme Birliği (BDİ) lideri Ali Ahmeti ile de bir araya geldi.

Önceki Haber

Ülke genelinde 310 hız limiti aşımı cezası kesildi

Sonraki Haber

Balkanlar Genç KOMEK’te öğrencilerin ödül heyecanı