Küçük: K. Makedonya için daha iyi bir teklif olmayacak

Avrupa Parlamentosu Milletvekili ve Kuzey Makedonya raportörü İlhan Küçük, Kuzey Makedonya için daha iyi bir teklif olmayacağını söyledi.

Bulgaristan Milletvekili ve Avrupa Parlamentosu ülke raportörü İlhan Küçük, anayasa değişikliklerinin Bulgaristan tarafından dikte edilmediğini, ancak AB ile Kuzey Makedonya’nın uyması gereken kurallar üzerinde anlaşmaya varıldığını söyledi.

Makedonya Meclisi’nin Anayasa’yı değiştirmek için bugünkü oturumundan önce BNR’ye verdiği bir röportajda, koyulan koşulların Bulgar değil, Bulgaristan ve Kuzey Makedonya’nın Fransa dönem başkanlığı döneminde kabul ettiği ve parlamentolar tarafından da onaylanan Avrupalı ​​olduğuna dikkat çeken Küçük, sözlerini şöyle sürdürdü:

“AB’nin pozisyonunda herhangi bir değişiklik olmayacak – buna yönelik bir istek yok ve AK ve Konsey, Avrupa seçimlerinden birkaç ay önce kuralları değiştirme taahhüdünde bulunmayacak. Kurallar böyledir, üzerinde anlaşmaya varılmıştır ve herkes bunlara saygı duymalıdır. İkincisi – daha iyi bir teklif olmayacak, çünkü bu en iyisi. Kimse Üsküp’ün elini bükmüyor, kimse ek şartlar koymuyor.“

Küçük tüm bu şartların ülkenin şu ya da bu yöne gitmesi için siyasi çaba ve istek gerektirdiğini belirtti.

Read Previous

Kovaçevski: Anayasa değişiklikleri onaylandıktan sonra yeni veto olmayacak

Read Next

Avusturya’nın eski başbakanı Kurz “yalan beyan”dan yargılanacak