Kosova Anayasası’nın kabulünün 13. Yıldönümü vesilesiyle Kosova Demokratik Türk Partisi tarafından bir kutlama mesajı yayımlandı.

Kosova Anayasası’nın yürürlükteki en demokratik anayasalardan biri olduğu vurgulanan kutlama mesajında şu ifadelere yer verildi:

“Anayasalar, ülkenin egemenliğini, yasalara uygunluğunu ve kişilerin bu yasalara saygı duymasını sağlayan yazılı belgelerdir.

Demokratik ilkeler çerçevesinde oluşturulmuş anayasalar ülkenin refahının yükselmesine, çok yönlü kalkınmasına ve mutlu bir toplumun inşasına hizmet eder.

Ülke üzerinde yaşayan çoğunluk olmayan toplulukların da hak ve özgürlüklerini güvence altına alan Kosova Cumhuriyeti Anayasası, keza, toplulukların da beklentilerini karşılayabilmiş bir anayasadır. Bu haklar ise, statik değil, gelişebilmeye ve ilerlemeye dönük hakları ihtiva etmektedir.

Yürürlükteki en demokratik anayasalardan biri, egemenliğimizin ve bağımsızlığımızın  teminatı, Kosova Cumhuriyeti Anayasası’nın kabul edilmesinin ve yürürlüğe girmesinin yıl dönümünü olan 9 Nisan Kosova Cumhuriyeti Anayasası günü kutlu olsun.”

Kosovaport

Önceki Haber

Sokağa çıkma yasağına 21 kişi uymadı, maske kullanmayan 584 kişiye ceza kesildi

Sonraki Haber

İslam Dini Birliği: Kovid-19 aşısı orucu bozmaz