Kuzey Makedonya Futbol Federasyonu Başkanı Muamed Seydini Kovid-19 ile mücadele eden sağlık personelinin,. Avrupa Şampiyonası maçları biletleri için önceliğe sahip olacağını söyledi.

Futbol Federasyonu Başkanı Muamed Seydini, söz konusu kararın bugünkü Yönetim Kurulu toplantısında alındığını belirterek, sağlık görevlilerinin beyaz üniformalarını taraftar formaları ve sahne dekorları ile değiştirmesini umduğunu ve Bükreş ile Amsterdam’da oynanacak maçlarda milli takıma destek vereceklerini dile getirdi.

Seydini, “Halihazırda EURO 2020 maçları için bilet sayısı konusunda UEFA’nın henüz kesin bir kararı olmamasına rağmen, sağlık durumu stadyumlarda seyirci bulunmamasını gerektirebilir (hepimiz için en istenmeyen senaryo), seyircilerin olacağı ümiti hala var. Her federasyon, Avrupa Şampiyonası maçları için biletlerden bir pay alacaktır.” değerlendirmesinde bulundu.

Söz konusu jestin sağlık personeli için küçük bir şey olduğu kanaatinde olan Seydini, “Ancak sağlık personeline, hepimizi korumak için sarf ettikleri fedakarlık ve sıkı çalışmanın kendilerine mütevazı bir şekilde geri ödenmesi gerektiğini hissediyorum. Onların çalışmalarına saygı duyduğumuzu ve gerçek değerlere değer veren bir toplum olduğumuzu göstermeliyiz.” ifadelerini kullandı.

Önceki Haber

Karadağ’da yeni hükümet güvenoyu aldı

Sonraki Haber

Türkiye genelinde hafta sonu uygulanacak sokağa çıkma kısıtlaması başladı