Kuzey Makedonya Başbakanı Dimitar Kovaçevski, Hükümet Genel Sekreteri Muhammed Zekiri’nin kendisi hakkında açılan soruşturmanın ardından verdiği istifa kararına saygı duyduğunu söyledi.

Başbakan Dimitar Kovaçevski, MİA Haber Ajansı’na yaptığı açıklamada, Genel Sekreter Muhamed Zekiri’nin istifa kararına saygı duyduğunu söyledi.

Söz konusu eylemin siyasi sorumluluk olduğunu kaydeden Kovaçevski, hükümetin en kısa süre içinde yeni genel sekreter seçeceğini belirtti.

Savcılıktan tamamen şeffaf ve bağımsız bir prosedür beklediğini dile getiren Kovaçevski, “Savcılıktan ve yargıdan tamamen şeffaf ve bağımsız bir prosedür ve masumiyet belirtilerine tam saygı bekliyorum. Hükümet yakında yeni bir Genel Sekreter seçme prosedürünü başlatacak.” diye konuştu.

– Muhammed Zekiri’ye soruşturma

Organize Suçlar ve Yolsuzlukla Mücadele Başsavcılığı, Hükümet Genel Sekreteri Muhamed Zekiri ve diğer iki Hırvat vatandaşı hakkında soruşturma başlatmış, Zekiri’nin tutuklu yargılanmasını talep etmişti.

Soruşturmada açıklanan eylemlere göre, birinci şüpheli Zekiri’nin resmi makamı ve yetkiyi kötüye kullanma suçunu işlediğine dair makul şüphe bulunduğu belirtilmişti.

Soruşturmanın ardından Muhammed Zekiri, Hükümet Genel Sekreterliği görevinden istifa ettiğini açıklamıştı.

Önceki Haber

Ukrayna’da Kramatorsk garı vuruldu: 4’ü çocuk 39 sivil öldü

Sonraki Haber

Rusya, 2 Bulgar ve 45 Polonyalı diplomatı sınır dışı etme kararı aldı