Makedonya Sosyal Demokratlar Birliği (SDSM) Genel Başkanı ve Başbakan adayı Dimitar Kovaçevski, yeni hükümetin seçilmesinin ardından ana muhalefet partisi VMRO DPMNE Genel Başkanı Hristijan Mickoski’yi görüşmeye davet edeceğini söyledi.

SDSM Genel Başkanı ve Başbakan adayı Dimitar Kovaçevski, Telma TV’de katıldığı bir programda gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

SDSM Başkanı ve Başbakan adayı Dimitar Kovaçevski, yeni hükümetin seçilmesinin ardından, VMRO-DPMNE lideri Hristijan Mickoski’ye mevcut sorunları tartışmak ve aynı zamanda vatandaşların yararına olan yasalara çözüm bulmak üzere görüşmek için davetiye gönderecek.

Kovaçevski, “SDSM başkanlığına seçildiğim ve Mickoski’nin VMRO-DPMNE başkanlığına yeniden seçildiği akşam, yeni hükümetin seçilmesinden sonra bir araya gelip mevcut durumu ele alacağımıza dair bir telefon görüşmesi yaptık.” diye konuştu.

Kovaçevski, politikacıların hem parti düzeyinde, hem koalisyon düzeyinde, hem de devlet düzeyinde tüm güçleri birleştirmesi ve hepsinin sorunların en iyi ve en hızlı çözümüne katkıda bulunması gerektiğine inandığını söyledi.

Önceki Haber

Çin: Guantanamo, dünya insan hakları tarihinin kara sayfası oldu

Sonraki Haber

Türkiye A Milli Erkek Hentbol Takımı, Kosova’ya yenildi