Kovaçevski: Yeni hükümetin hedefi vatandaşlarımız için güvenlik, daha iyi bir yaşam ve parlak bir gelecek sağlamak olacak

Cumhurbaşkanı Stevo Pendarovski’den, hükümet kurma görevini alan SDSM’nin lideri Dimitar Kovaçevski, yeni hükümetin hedefinin vatandaşlar için güvenlik, daha iyi bir yaşam ve parlak bir gelecek sağlamak olacağını söyledi.

SDSM Genel Başkanı ve Başbakan adayı Dimitar Kovaçevski hükümet kurma görevini aldıktan sonra yaptığı konuşmada, “Yeni Hükümeti kurmak için Cumhurbaşkanı Stevo Pendarovski tarafından verilen görevin bana verilmesi büyük bir onur ve sorumluluktur. Bugünden itibaren, gelecek yılın başından itibaren bizi beklemeyen ciddi zorluklara yanıt vermesi gereken yeni bir ekip oluşturmaya başlıyorum.” diye konuştu.

Çalkantılı, kriz ve belirsizlik zamanlarında bulunulduğunu ve istikrarlı, sorumlu ve cesur insanlara ihtiyaç duyulduğunu belirten Kovaçevski, “Yeni hükümetin net bir hedefi olacak, vatandaşlarımız için güvenliği, daha iyi bir hayatı ve parlak bir geleceği güvence altına alacak. Bu, başbakan olarak oluşturacağım ekibin kararı olacak verimli, dürüst ve sorumlu bir yönetim gerektiriyor.” ifadelerini kullandı.

Read Previous

Cumhurbaşkanı Pendarovski, hükümet kurma görevini Kovaçevski’ye verdi

Read Next

Milli Savunma Bakanı Akar, Kosova’da Sultan Murad Türbesi ile Adem Jashari’nin mezarını ziyaret etti