Makedonya Sosyal Demokratlar Birliği (SDSM) Genel Başkanı ve başbakan adayı Dimitar Kovaçevski, yeni hükümet kadrosu ve çalışma programıyla ilgili öneriyi Meclis’e sundu.

SDSM Genel Başkanı ve Başbakan adayı Dimitar Kovaçevski, bugün öğleden sonra yeni hükümet kadrosu ve çalışma programıyla ilgili öneriyi Meclis Başkanı Talat Caferi’ye resmen sundu.

Kovaçevski, öneriyi Meclis’e sunmasının ardından yaptığı açıklamada, “Hükümetin bileşimi dün açıkladığımız üzere SDSM, BDİ, LDP ve Alternativa’dan açıkladığımız isimlerden oluşuyor. Bakanlıklar, Hükümette üstlenilen sorumluluklara ve Hükümet Programına uygundur. Program, yeni koalisyon ortağı Alternativa’nın ekonomik taahhütlerini ve bu hükümetin karşı karşıya olduğu yeni zorluklardan ortaya çıkan yeni program hedeflerini dahil ederek 2020 seçimlerinde kazanılan seçim meşruiyetinin bir devamı niteliğindedir.” ifadelerini kullandı.

Kovaçevski, Hükümetin kilit ve birinci önceliğinin Avrupa’da olan ve Kuzey Makedonya’da da hissedilen enerji kriziyle başa çıkmak olacağını söyledi.

Önceki Haber

Kosova’da Kovid-19 nedeniyle hastaneye yatışlarda artış yaşanıyor

Sonraki Haber

Zaev: Sassoli, Kuzey Makedonya’nın çok iyi bir dostuydu