Kovaçevski: VMRO DPMNE papağan gibi seçim talebini tekrarlıyor

Kuzey Makedonya Başbakanı ve Makedonya Sosyal Demokratlar Birliği (SDSM) Genel Başkanı Dimitar Kovaçevski, ana muhalefet partisi VMRO DPMNE’nin sürekli seçim talep etmesini ‘’papağan gibi olmakla’’ nitelendirdi.

Başbakan Dimitar Kovaçevski, VMRO-DPMNE’nin her gün aynı şeyi tekrarlayan bir papağana benzediğini söyledi.

VMRO DPMNE’nin seçim talebini eleştiren Kovaçevski, ‘’Benim açıklamamdan sonra aynı şeyi tekrarladılar, seçim istediklerini söylediler. Ne sorsanız seçim diyorlar. Saat kaç? diye sorsanız, Seçimler diyorlar. Sonra ne yapacaksınız? Seçimler. Bir planınız var mı? Seçimler. 11 yıldır seçimler ve sadece seçimler. Avrupa Birliği’nden VMRO-DPMNE’nin tutumlarını savunan tek bir siyasetçi var, o da Budapeşte’den Nikola Gruevski.’’ değerlendirmesinde bulundu.

AB entegrasyon sürecinin son derece önemli bir süreç olduğunu ve bu nedenle tüm tarafların Makedonya’yı geri dönülemez şekilde AB entegrasyonu yoluna sokma kararı alma konusundaki kararlılığının çok büyük olduğunu kaydeden Kovaçevski, ‘’Bu kararları almazsak 2008’i tekrarlayacağız. Sırbistan, Arnavutluk ve Karadağ gidecek ve biz Bosna Hersek ve Kosova’nın yanında kalacağız. Onlara saygım sonsuz ama içlerindeki sorunları göz önünde bulundurursak yanlarında olmayı hak etmiyoruz.’’ diye konuştu.

Read Previous

Öğrenciler sınıflara dönüyor; bu yıl ilk kez ara tatil yapılacak

Read Next

Kosova’da eczanelere baskın yapıldı