Kovaçevski: Onkoloji olayı siyasallaştırılmamalı

Kuzey Makedonya Başbakanı Dimitar Kovaçevski, Onkoloji Kliniği’nde ortaya çıkan yolsuzluk iddialarıyla ilgili olayın siyasallaştırılmaması gerektiğini söyledi.

Onkoloji Kliniği’nde yaşanan olaylar ve soruşturmayla ilgili olarak savcılık ve İçişleri Bakanlığı’ndan gelen korkunç iddiaların ardından bu akşam saat 18.00’de sosyal medyada Hükümet önünde barışçıl bir protesto eylemi yapılacağı duyuruldu.

Başbakan Dimitar Kovaçevski, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, protestoyu anladığını ve kurumlara baskı yapmanın memnuniyetle karşılanacağını ifade etti.

Vatandaşların protestosunu, endişelerini ve öfkelerini anladığını söyleyen Kovaçevski, ‘’Bu gibi durumlarda protesto hakkı memnuniyetle karşılanıyor çünkü kurumlar üzerinde işi yapmaları için baskı oluşturuyor. Davayı siyasallaştırmamak için, bu bir soruşturma meselesidir ve kimseye af olmayacak, hukuka ve doktorluk mesleğinin etik ilkelerine aykırı günah işleyen kişilerin tespitini sağlayacak profesyonel, hızlı bir soruşturma bekliyorum. Onkoloji kliniğinin yönetimi İçişleri Bakanlığı hizmetleriyle tam işbirliği içindedir.’’ Değerlendirmesinde bulundu.

Read Previous

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Rusya Devlet Başkanı Putin ile görüşmesi başladı

Read Next

Avrupalı gençler 26,4 yaşında evden ayrılıyor