Kovaçevski: Muhalefet, anayasa değişiklikleri için çalışma grubuna katılmayı kabul etmeli

Kuzey Makedonya Başbakanı Dimitar Kovaçevski, muhalefetin AB müzakerelerinin önünü açacak anayasa değişikliği için çalışma grubuna katılmayı kabul etmesi gerektiğini söyledi.

Başbakan Dimitar Kovaçevski, muhalefetin anayasa değişiklikleri için çalışma grubuna katılmayı kabul etmesi gerektiğine inandığını çünkü geçmişte Meclis’i engellemek dışında hiçbir şeye katılmak istemediklerinin kanıtlandığını söyledi.

Bir gazetecinin sorusuna başbakan, anayasa değişiklikleri sürecindeki bir sonraki aşamanın, değişiklikleri hazırlamak üzere Adalet Bakanlığı tarafından koordine edilecek uzman çalışma grubunun oluşturulması olduğunu tekrarladı.

Kovaçevski, “Şu anda anayasa değişikliklerinden bahsediyoruz ama o anayasa değişikliklerinin ne olduğunu hiçbir vatandaş görmedi. Yani ilk aşama onları uzmanlara yazdırmaktır. Sadece Bulgarların Anayasa’ya dahil edilmesinden bahsetmiyoruz, aynı zamanda Anayasamızın bir parçası olma isteklerini ifade eden diğer topluluklardan da bahsediyoruz ve zaten dahil olan başka topluluklar da var.” ifadelerini kullandı.

Read Previous

AB Üsküp Büyükelçisi: Katılım sürecinde AB desteği artacak

Read Next

AB Bakanlar Konseyi, Kosova’ya yönelik vize muafiyeti kararını onayladı