“Kovaçevski, Hükümetin krizle başarılı bir şekilde başa çıktığına gerçekten inanıyorsa, seçimlere gidelim”

Kuzey Makedonya’da ana muhalefet partisi VMRO DPMNE Genel Başkanı Hristijan Mickoski, Başbakan Kovaçevski’nin Hükümetin krizle başarılı bir şekilde başa çıktığına gerçekten inanıyorsa, seçimlere gidelim çağrısında bulundu.

VMRO-DPMNE Genel Başkanı Hristijan Mickoski, bugün Vevçani’ye yaptığı ziyarette, bir gazetecinin, Başbakan Kovaçevski’nin, VMRO-DPMNE’nin Mayıs ayında seçim talep ederek hükümetin krizle başarılı bir şekilde mücadele ettiğini kabul ettiği yönündeki açıklamasıyla ilgili yorumuna yönelik soruya verdiği yanıtta, “Kovaçevski, kaçmak yerine krizi başarılı bir şekilde idare ettiğine gerçekten inanıyorsa, vatandaşların krizi gerçekten iyi idare edip etmediğine karar vermesi için seçimlere gidelim.” dedi.

Krizle mücadelenin başarılı olup olmadığına en iyi vatandaşların karar vereceğine dikkati çeken Mickoski, “Bunu göstermenin bir yolu var, seçimler. Eğer kaçmaya ve saklanmaya devam ederse, ne yazık ki başa çıkıp çıkmadığına dair o cevabı hemen alamayacak ve bunun için birkaç ay beklememiz gerekecek. SDSM ve BDİ’nin meclis grubundan gelen bu milletvekilleri, Meclis’in feshedilmesini ve hükümetin değişmesini destekliyor.” değerlendirmesinde bulundu.

Read Previous

Edirne’de 23 terör örgütü mensubu Yunanistan’a kaçmak üzereyken yakalandı

Read Next

Kovaçevski: Temel ürünlerin fiyatları % 10 düştü