Kovaçevski: Gruevski adaletle yüzleşmek için ülkeye dönmeli

Kuzey Makedonya Başbakanı Dimtar Kovaçevski, eski Başbakan Nikola Gruevski’nin ülkeye dönmesi gerektiğini söyledi.

Başbakan Dimitar Kovaçevski bugün yaptığı konuşmada, “Eski Başbakan ve VMRO DPMNE lideri Nikola Gruevski Makedonya’ya dönme emri var ve geri dönmesi gerekiyor ancak Makedonya yasalarına ve bağımsız yargı makamlarının kararlarına uygun olarak adaletle yüzleşmeli.” şeklinde konuştu.

Başbakan Kovaçevski, savcılık organlarıyla iletişim konusunda hiçbir iletişiminin olmadığını ve onların bağımsız bir şekilde çalışması gerektiğini ifade etti.

Kovaçevski konuşmasının devamında, “Ben bir kere söyledim ve tekrar söyleyeceğim. Adalet organlarıyla hiçbir iletişimim yok çünkü onların bağımsız bir şekilde çalışması gerektiğini düşünüyorum. Bu görüşü herhangi bir hakim, savcı veya yargı organı yöneticisi size teyit edebilir, ancak eğer devletin farklı yetkililerini temsil ettiğimiz bir etkinlikte karşılaşırsak normal bir şekilde selamlaşırız. Bu yüzden tüm konuların dinlenmeye ve okunmaya değer olduğunu düşünüyorum, ancak bu konuların devlet içinde gerçek bir politik tartışma için temel oluşturmadığını düşünüyorum.” dedi.

Read Previous

Kosova Başbakan Yardımcısı Bislimi, Lajçak ile görüştü

Read Next

DSÖ: Gazzelilerin hayatta kalabilmeleri için sağlık hizmetlerine güvenli erişime ihtiyaç var