‘Kosova’ya zafer kazandıracak tek şey birlik olmaktır’

Kosova Meclis Başkanı Kadri Veseli himayesinde, Kosova Cumhurbaşkanı, Kosova Başbakan ve Devlet Müzakere Heyeti üyelerinin de katıldığı, QUİNT üye ülkeleri büyükelçileriyle bir görüşme gerçekleşti.

Cumhurbaşkanı Hashim Thaçi, Başbakan Ramush Haradinaj ile Devlet Müzakere Heyeti üyelerinin de katıldığı QUİNT üye ülkeleri büyükelçileriyle gerçekleşen görüşmede, Meclis Başkanı Kadri Veseli, Kosova’nın Sırbistan ile diyalgon nihai aşamasına hazır olduğunu dile getirdi.

Veseli, “Sırbistan’dan tanına güvencesi ve BM üyeliğinin sağlanacağı diyalog sürecinin nihai aşamasından batılı müttefiklerimizin de desteğiyle zaferle çıkacağız” dedi.

QUINT üye ülkelerine bilgi veren Meclis Başkanı Veseli, diyalogun nihai aşaması için Kosova’nın birlik olmayı başardığını dile getirdi.
“Kosova, savaş zamanından bu yana batılı müttefikleriyle tüm önemli süreçlerde birlikte yürüdü. Bu durum ve siyasi yelpazenin birlik olması, Kosova’nın her daim kazançlı çıktığını göstermiştir” diyen Veseli, Kosova’nın artık hazır ve birlik olduğu mesajını verdi.
Görüşmeye, muhalefet partileri LDK ve Vetevendosje katılmadı.

 

Kaynak: Kosovaport.com

Read Previous

Bulgaristan’daki direnişin simgesi Türkan bebek anıldı

Read Next

Mehmet Akif Ersoy hayatını kaybettiği dairenin önünde anıldı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *