Ölümünün 15’inci yıldönümünde Kosova’nın ilk devlet başkanı İbrahim Rugova’nın mezarı yüzlerce kişi tarafından ziyaret edilerek saygıyla anıldı.

Sıradan vatandaştan Kosova’nın liderlerine kadar çok sayıda kişi, Rugova’nın mezarına çelenk bırakarak, saygı duruşunda bulundu. Vefatının 15’inci yıldönümünde Rugova’nın mezarını ziyaret edenler, efsane lidere, Kosova davası ve Kosova’nın özgürlük ile bağımsızlığa kavuşmasına sağladığı katkılarından dolayı minnet duygularını ifade etti.


Rugova’nın mezarını Kosova liderlerden, Cumhurbaşkanı Vekili Vjosa Osmani, mevcut Başbakan Avdullah Hoti ile LDK üyeleri, çok sayıda siyasi parti temsilcileri ziyaret ederek, saygı duruşunda bulundular.

Cumhurbaşkanı Vekili Vjosa Osmani, “eski cumhurbaşkanı, Arnavutları özgürlük ve bağımsızlık fikri ve davası etrafında bir araya getiren bir adamdı” dedi.


Rugova’nın mezarını, mevcut Başbakan Avdullah Hoti ile birlikte ziyaret eden LDK Genel Başkanı İsa Mustafa ise, “hem LDK hem de Kosova, ülkenin özgürlüğüne, bağımsızlığına ve demokrasisine özel ve yeri doldurulamaz bir katkı yapan tarihi bir figürün eksikliğini hissediyor” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: Kosovaport

Önceki Haber

Bulgaristan’da doğum oranı azalmaya devam ediyor

Sonraki Haber

Ülke genelindeki Bulaşıcı Hastalıklar Kliniklerinde 610 hasta tedavi ediliyor