Kosova’nın Abu Dhabi Büyükelçiliği açıldı

Kosova’nın Abu Dhabi Büyükelçiliği açıldı.

Törene Kosova Cumhurbaşkanı Hashim Thaçi, Kosova Başbakanı Birinci Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Behgjet Pacolli ve Birleşik Arap Birlikleri-BEA yetkilileri katıldı.

Dışişleri Bakanı Behgjet Pacolli Abu Dhabi Büyükelçiliğin çok büyük ekonomi gücü teşkil eden körfez ülkelerinde açılmış ilk büyükelçiliği teşkil ettiğini belirttiği konuyla ilgili sosyal medya üzerinden şu açıklamayı yayımladı:

“Birleşik Arap Emirlikleri başkenti Abu Dhabi’de Kosova Büyükelçiliği bugün açıldı. Törene Cumhurbaşkanı Hashim Thaçi ve Birleşik Arap Emirlikleri yetkilileri katıldı. Kosova’nın Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki Büyükelçiliği, çok büyük ekonomi gücü teşkil eden körfez ülkelerinde açılan ilk büyükelçiliğimizdir. Arap Emirlikleri Kosova’yı tanıyan ilk Arap ülkesi olmakla beraber Kosova’da savaş sonrası imar eylemlerine katılmış ve belli bir dönem içinde KFOR dahilinde de faaliyet sürdürmüştür. Arap Emirlikleri Kosova’yı terk etmeye mecbur kalan vatandaşlarımıza yardım sunulması amacıyla Arnavutluk’un Kukës şehrinde havalimanın altyapısını inşa etmiştir ve okullar ile hastaneleri inşa etmekle ve dini mabetleri onarmakla Kosova’ya yardımlarını sürdürmektedirler.”

Kaynak: Kosovahaber.net

Read Previous

Yunanistan’da işsizlik oranı yükseldi

Read Next

Cumhurbaşkanı İvanov, Sivas’a gitti

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *