Kosovalı yönetmen Filiz Kuka’nın “Yüzleşme” adlı filmi Prizren’de gösterilecek

Kosova Prizren kökenli yönetmen Filiz Kuka’nın yazıp yönettiği Yüzleşme adlı filmin gösterimi Prizren’de gösterilecek.

Kuka Film ve Film Plus sponsorluğunda Lumbardhi Foundation ve Dokufest’in katkılarıyla 6 Mart tarihinde Kosova-Prizren şehrinde filmin ekip katılımlı özel gösterimi yapılacak.

Gösterim sonrası Yönetmen Filiz Kuka, oyuncu Nilay Erdönmez görüntü yönetmeni Şafak Ildız ve Yapımcı Seçkin Akyıldız katılımı ile soru cevap etkinliği olacak.

Prömiyerini İstanbul Uluslararası Film Festivali’nde gerçekleştiren Yüzleşme filmi, Adana Altın Koza, Ankara Film Festivalinden, sonra yolculuğuna İzmir Uluslararası Kadın Yönetmenler ve Türkiye- Almanya Film Festivalinde devam ediyor.

Yüzleşme filmi 6 Mart Çarşamda günü Dokukino Sineması’nda saat 20’de gösterilecek olup, girişler ücretsiz olacaktır.  Türkçe dilindeki film, İngilizce altyazılı olarak gösterilecektir.

FİLMİN KONUSU

Hızır uzun süredir yoğun bakımda olan karısı Halime’yi kaybeder. Kızı Hatice, annesinin hastalığı boyunca özverili bir şekilde yardımını esirgemeyen hastabakıcı Evren’in, annesinin ölümüne sebep olduğunu öğrenir. Hatice eve gelen babasına öğrendiği gerçeği hissettirmeden ilgiyle davranmaya çalışır ancak bir süre sonra bu sırrı içinde daha fazla taşıyamayıp kız kardeşi Kader ile paylaşır. Hatice, Evren’in itirafını babalarına söylemeleri gerektiğini düşünürken Kader, polise gitmeli ve tüm bildiklerimizi anlatmalıyız, der. Kader’in ablasına olan baskısı Hatice’de bir varoluş problemi yaratır ve Evren’in itirafının ağırlığı altında ezilmeye başlar. Ailece yenilen bir akşam yemeğinde her aile ferdi bu durumla yüzleşmek zorunda kalır.Kosovaport

Read Previous

BM Genel Kurul Başkanı Francis: Gazze’de durum korkunç, insafsız ve utanç verici

Read Next

Ermenistan ve Yunanistan savunma alanında işbirliğini artırma kararı aldı